додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах із розмахом святкуватимуть Івана Купала

У Черкасах із розмахом святкуватимуть Івана Купала

0

Від дохристиянських часів до наших днів. Свято Івана Купала має глибокі язичницькі корені. Більшість обрядових традицій збереглися до сьогодні. Проте зсунулася сама дата святкування. Як та коли наші пращури відзначали цей день, знають черкаські язичники. Із людьми, які відроджують минувшину та шукають гармонії з природою, спілкувалася наша Марія Гаврилян.

Перш аніж стати християнським, свято Купала було язичницьким. Нині його відзначають у ніч із 6 на 7 липня як народження Іоанна Хрестителя. Наші ж пращури в дохристиянські часи відзначали його раніше – в день літнього сонцестояння, шануючи сили природи.

Василь Вертянкін, язичник: «Это праздник торжества всей природы. Это максимум энергии, максимум жизни, максимум проявления всех сил в природе. Основное в этом празднике – это взаимодействие мужского и женского начала».

Ольга Гуркова, психолог: «Огромная энергия идет во время празднования. Та энергия, которая закодирована в нас, которая передается через гены. И когда мы в этом празднике водим хороводы, поем песни в нашей славянской традиции, вся эта энергия вспыхивает».

Василь та Ольга називають себе язичниками. Язичництво для них – не релігія, а шлях пізнання світу. Свято Купала вони вже відзначили. Як і годиться, з 21 на 22 червня – в день літнього сонцестояння. Усю Купальську ніч вони водили хороводи, співали, стрибали через вогнище. Спати в цей день не годиться. За давніми віруваннями гучні веселощі відлякували нечесть, яка ставала дуже активною в найкоротшу ніч року. Разом із тим, вивільнялися сили добра та кохання.

Ольга Гуркова, психолог: «Женщины настроены так же, как мужчины, искать своих партнеров, свою любовь. И мы в эту Купальскую ночь как раз можем настроиться на пространство, и партнер приходит».

Купала єднає чоловіче та жіноче начало – вогонь та воду. Дівчата ворожать, пускаючи вінки. А ті, хто має свою половинку, проходять обряд очищення, стрибаючи через вогнище. Усім, хто проґавив день літнього сонцестояння, шанс поринути в атмосферу минувшини готує творча група Будинку культури імені Кулика. За сценарієм, загальноміське святкування розпочнеться 6 липня о 15-ій годині. Місце проведення традиційне – парк «Перемоги».

Мар’яна Верховцева, режисер Будинку культури ім. Кулика: «Це будуть виступи черкаських танцювальних і вокальних колективів міського будинку культури та ЦДЮТ, будуть майстер-класи із виготовлення різних виробів із сміття, але це ті матеріали, які можна використовувати з користю».

Святкування з користю – така головна ідея цьогорічного відзначення Івана Купала. У розважальній формі організатори вчитимуть, як вберегти природу.

Мар’яна Верховцева, режисер Будинку культури ім. Кулика: «Ми встановимо контейнер для відпрацьованих батарейок. Хто їх принесе – отримає подарунок, а хто принесе найбільшу кількість – отримає головний подарунок».

А вже о 6-ій вечора екофестиваль змінять Купальські вечорниці.

Мар’яна Верховцева, режисер Будинку культури ім. Кулика: «Буде такий острівець дівочої краси та магії. Там будуть наші черкаські артистки, моделі, співачки. Будуть дівочі гуляння, розмови, ворожіння. Окрім того, буде вражаюче фаєр-шоу. Його будуть бачити далеко за межами парку».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version