додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах чиновники й депутати не порозумілися через волонтерів (ВІДЕО)

У Черкасах чиновники й депутати не порозумілися через волонтерів (ВІДЕО)

0

У Черкасах чиновники й депутати не порозумілися через волонтерів. Обранці вже вдруге не підтримали програму, яка компенсує благодійникам витрати за комуналку і дозволить лишитися на старому місці. Аби продемонструвати важливість волонтерської роботи, журналістам влаштували екскурсію. Ірина Малюкова з подробицями.

Крокуємо приміщенням колишньої тютюнової фабрики. Журналісти разом із чиновниками рушають на екскурсію до волонтерів, аби вкотре нагадати про важливість їхньої діяльності. У Центрі гостинності кажуть: до них щодня навідується понад півтори сотні осіб. Усім максимально надають допомогу.

Віктор Дімич, координатор волонтерів: "Первая помощь предоставляется, когда человек только приехал и у него ничего нет. Есть помощь, когда снимают жилье и нет необходимого. Постель, например. Это подбирают волонтеры. Что-то покупаем".

Волонтери ж тут працюють лише на альтруїзмі.

Тетяна Скляренко, координатор "Центру гостинності": "Жодної немає посадової особи чи спеціаліста, який отримує будь-яку заробітну плату чи матеріальну винагороду. Тільки питання стоїть зараз комунальних послуг, отримання тепла, світла і води".

Тут і одяг та взуття, і постіль, й іграшки, і бібліотека. Напередодні отримали ще й партію інвалідних візків.

У сусідньому приміщенні вже не перший рік готують сухі борщі. Це, кажуть волонтери, економить час бійцям на передовій, ще й додає вітамінів.

Наталія Зоря, координатор проекту ГО "Спільна справа": "У нас в державі, настільки мені відомо, немає альтернативи. Оскільки сухпай, який видається військовим, у собі містить консерви, тушонку. Там немає овочів і фруктів".

Медійну ж екскурсію до волонтерів влаштували з остраху. Управлінці переповідають: усе тому, що благодійники вже весною можуть лишитися на вулиці.

Сюди ж навідалися й самі депутати. Пояснюють: зазначену програму не підтримали лише тому, що вона неповна.

Олександр Згіблов, депутат міськради ("Партія вільних демократів"): "Це не програма. Це просто платіжки: куди за що заплатити. І я маю право про це говорити, бо я разом із цими людьми брав найактивнішу участь у створенні цього центру".

Більше того, кажуть, у вже оскандаленій програмі навіть переліку організацій немає. Бракує і опису приміщень та обліку комуналки для них.

Олексій Романов, депутат міськради ("Самопоміч"): "У Центру допомоги армії є взагалі неопалюваний, без електрики склад зовні. І є 2 кімнати, у яких вони розміщені. Тобто вирахувати, скільки саме вони займають, скільки комунальних послуг на неї нараховують, неможливо. Те ж саме в статтях охорони і прибирання".

У департаменті виправдовуються: програма повна. У жодного з департаментів зауважень не виникло. Поза тим, кажуть, гроші там не лише на комуналку, а й на більш важливі речі.

Лілія Маліщук, директор департаменту організаційного забезпечення ЧМР: "Ми зробили кімнату для зброї, ми підготували для членів самооборони прості гігієнічні умови. Тому що може статися так, що нам треба буде охороняти додатково об’єкти, наприклад, Теплокомуненерго, ТЕЦ".

Півгодини суперечок на камери й нарешті зійшлися в одному: ніхто не збирався лишати волонтерів приміщення. Просто непорозумілися. Згоду шукатимуть вже на наступній сесії міськради.

Анатолій Бондаренко, міський голова м. Черкаси: "Можливо, потрібно купити ще електричну плиту, як казав депутат Згіблов, можливо, ще щось. Можливо, тут потрібно буде не 300 тисяч, а 500 додати. Коли річ іде про допомогу переселенцям, то не стоїть питання ціни".

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version