Інфоголод. У Черкасах більше півтисячі користувачів дротового радіо на інформаційній дієті. Бо їхні приймачі з місяць як без сигналу. Містяни ж сотнями скаржаться до "Укртелекому". По роз’яснення до зв’язківців пішла і наша Ірина Головка.
Алла Григорівна, жителька м. Черкаси: "Вот радио уже месяц как не работает. Включай, не включай – молчит".
Пенсіонерка Алла Григорівна ось уже як 20 років незмінний слухач дротового радіо. На ФМ-хвилі жінка переходити не хоче. Каже: дротове і по гаманцю не б’є і слухати приємніше.
Алла Григорівна, жителька м. Черкаси: "Я лишена возможности слушать радіо, новости. Тем более меня это волнует, что в стране такое положение. Не дай Бог, какое-то сообщение срочное, важное, а я слышать не буду".
У мерії підтверджують: дротове радіо – це надійний зв’язок в умовах надзвичайних ситуацій. Бо за відсутності енергопостачання, воно працюватиме.
Юрій Кривошея, начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК ЧМР: "Оперативний черговий, що в облдержадміністрації, здійснює цілодобове чергування на пункті управління у разі виникнення надзвичайної ситуації загальнодержавного, регіонального або місцевого рівня за розпорядженнями голови облдержадміністрації або голови регіональної комісії з питань техногенної-екологічної безпеки НС, включає, запускає тексти повідомлень про НС, яка сталася".
Всього у місті майже 20 тисяч користувачів дротового радіо. Тим, хто заблокував радіточки, міський голова активно радив відновлювати сигнал.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Стаціонарне радіо, яке зазвичай стоїть у нас на кухні, у випадку НС буде головним і цілком може так статися, що лише єдиним каналом інформування громадян про те, що відбувається. Тому, будь ласка, якщо треба, то відремонтуйте, як ми його часто називаємо – "брехунець".
Та вже з місяць "брехунці" мовчать у квартирах півтисячі черкасців. Бо радіосигнал відсутній. В "Укртелекомі" пояснюють: радіоприймачі не працюють через самовільний демонтаж ліній радіомовлення жителями однієї з міських багатоповерхівок. На її даху розміщений радіоцентр, який подавав сигнал майже на півміста.
Василь Павленко, начальник технічної служби Черкаської філії ПАТ "Укртелеком": "Наші спроби двічі туди направити бригади і допустить їх туди до виконання цих робіт не увінчалися успіхом. Туди їх просто не допускають. Нами це заактовано. Є звернення у мерію міста Черкаси, є звернення до власників цього житлового будинку, є звернення у черкаську прокуратур".
Роботу радіоточок, говорять зв’язківці, готові відновити у будь-який час. Ще й обіцяють зробити перерахунок плати за непрацююче радіо.