додому Новини на ВІККА ВіККА-новини У Черкасах більше двох із половиною тисяч аварійних дерев

У Черкасах більше двох із половиною тисяч аварійних дерев

0

Загроза від дерев. У Черкасах більше двох із половиною тисяч аварійних дерев. І це лише тих, які внесені до офіційного реєстру. Не менше експерти нарахували хворих і сухостійних. На хвилі загального ажіотажу навколо спилювання у Черкасах дерев міські екологи вирішили показати журналістам, як працює комісія, яка визначає, що пускати під сокиру.

У рейд по місту журналістів запросили екологи. Разом запропонували обстежити аварійні дерева. Місце зустрічі – площа перед міськвиконкомом. Перш аніж вирушити в дорогу – невеличкий лікнеп. Головний міський еколог розповів про роботу комісії з обстеження дерев. У її складі – екологи, комунальники, архітектори та муніципальні інспектори.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «До комісії надходять заяви через дозвільний центр, також заяви від підприємств і громадян, які можуть бути надіслані через 102, 106 кабінети, он-лайн чи оперативну службу 15-05».

Як правило, говорить Володимир Гусаченко, комісія раз чи два на тиждень здійснює об’їзд по місту за вказаними в заяві адресами. Робить це безкоштовно. Експерти обстежують дерева. Після цього складають акти. Це своєрідні вироки – чи дерево треба спиляти, чи піддати санітарній обробці або ж залишити, як є. Акти затверджують на виконкомі.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «І тільки після цього видається ордер спеціалізованому підприємству на знесення аварійних чи сухостійних дерев. Такий дозвіл комісія не надає на дерева, які в задовільному стані, тобто зелені».

Роботи з ліквідації чи обрізки дерев проводять фірми, які виграли тендер. Цьогоріч у Черкасах цим займається місцеве підприємство «Спецдревцентр». Гроші на роботи виділяють із міського бюджету. Якщо ж насадження розташовані на території іншого балансоутримувача, то платить за це він. Один кубометр знесеного дерева коштує в межах 330 гривень. Після завершення лікнепу журналісти навмання обирають одну із заяв і їдуть за вказаною адресою. За 15 хвилин комісія вже обстежує ялинки у дитячому садочку № 7.

Ірина Молчанова, в.о. директора ДНЗ № 7: «Вони вже старі. Коріння вилізло нагору. Коли великий вітер, вони можуть упасти або на майданчик, або на вікна, які в нас недавно були замінені. Тому намагаємося їх прибрати».

Щоправда, стан ялинок експертів задовольнив. Єдине, що порадили керівництву дошкільного закладу, – прибрати сухе гілля та нижній ярус гілок, який не пропускає світло у групи. Потому комісія обстежує решту дерев у садочку. Такою є процедура, щоби потім знову сюди не приїжджати.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «В данном случае видно, что оно прогнившее. Туда попала вода».

Потому дерево заміряють, визначають породу. Це потрібно для акту.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Дитячий садочок сьогодні ж до вечора отримає ордер, бо його треба негайно видалити. Аналогічно на території всього міста».

А щоби виконавці робіт не гаяли часу, шукаючи необхідне дерево, його мітять.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Якщо на дереві таке клеймо стоїть, то воно підлягає видаленню. Воно обстежене та зафіксоване в акті».

Такими знаками в дитячому садочку помітили практично щодруге дерево. Потому комісія рушила обстежувати й інші зелені насадження, на які скаржилися містяни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version