У Черкасах апарат управління невдовзі схудне на майже 130 чиновників. Таку кадрову дієту, вийшовши з канікул, приписали депутати міської ради. Головний аргумент – економія. Завдяки реформуванню владного апарату місто вже наступного року заощадить 11 мільйонів гривень. Могли б і цього року, та досі оптимізації заважала судова тяганина довкола районних рад. А в ній, нагадаю, лише місяць тому Вищий адмінсуд України поставив крапку. Далі – репортаж Вікторії Курченко.
Вони повернулися з канікул і взялися реформувати апарат управління містом. Майже рік це питання висіло в повітрі. Оптимізувати владу попросив сам Президент. Віктор Янукович ще наприкінці 2010-го оголосив по всій Україні відповідну кампанію. Та в Черкасах увесь процес гальмувала судова тяганина довкола райрад. Як тільки Феміда постановила, що їх у Черкасах таки немає, міські владці взялися за оновлення управлінської структури. Попервах урізають штат. Владні кабінети невдовзі спорожніють аж на 130 чиновників. Що з цього місту цьогоріч – посадовці сказати не можуть.
Микола Кудрявцев, керуючий справами виконкому: «Люди масово звільняються, у зв’язку з виходом на пенсію, треба виплачувати компенсації. У зв’язку з викладеним, ми навіть не можемо спрогнозувати, чи отримаємо значну економію вже в цьому році».
Зате, додає Микола Кудрявцев, уже наступного року в бюджеті лишиться аж 11 мільйонів гривень. А цьогоріч утримання апарату держслужбовців коштувало платникам податків понад 40 мільйонів гривень. У новій структурі її розробники не знайшли місця управлінню власністю міста та департаменту екології. Їх приєднають, відповідно, до економічного та жилого-комунального департаментів. Опозиція не проти такої структури. Та, каже, слід її доопрацювати. Мовляв, ланку департаментів треба ліквідувати. Бо в меріях більшості обласних центрів її взагалі немає.
Володимир Шабанов, депутат Черкаської міської ради (фракція «Батьківщина»): «Створення департаментів – це помилка. Це якраз можливість працевлаштувати своїх людей і знайти їм можливість отримати гроші. І є можливість в подальшому керівникам цих департаментів витрачати гроші на свій розсуд безконтрольно».
Міський голова іншої думки. Каже: завдяки переформатуванню майже чотирьох десятків управлінь у дев’ять департаментів у свій час вдалося скоротити півсотню чиновників.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Об’єднання споріднених функцій різних управлінь і відділів дозволило скоротити обслуговуючий персонал до 29 осіб».
Сергій Одарич наголошує: у новій структурі знайшлося місце й управлінням Соснівки та Придніпровки. Йдеться про ті, що надавали послуги населенню. Тому ліквідацію райрад, вкотре запевняє, містяни не відчують.