Засудженого за вбивство школяра не випускають із СІЗО до апеляції. Батьки 15-річного Ігоря Слабенка вже оббили пороги суду. Ігорю місяць тому присудили 8 років за вбивство. Нагадаю, минулоріч в кам’янській школі жорстоко побили семикласника. Від забоїв хлопчик помер у лікарні. Від початку міліція підозрювала трьох осіб, та взялися лише за одного – Ігоря. Тамтешні активісти не раз пікетували кам’янську прокуратуру та міліцію. Бо з таким вироком не згодні. Обурюються рішеннями судів і черкаські активісти-майданівці. Блокувати зали Придніпровського суду, який має розглядати клопотання у справі Ігоря, почали ще минулого тижня. Із подробицями – Ірина Малюкова.
активісти: "Згідно тої книжки, що у вас у руках. Згідно Кодексу. Переглядайте матеріали, як вони ухвалені. І дайте нам відповідь" 0:13
Отак усім миром прийшли вимагати справедливості від суду. 15-річний Ігор уже кілька тижнів перебуває у СІЗО. Його засудили за вбивство школяра. Та кам’янчани переконані: він цього не робив.
активісти: "Нехай суд апеляційний вирішує, винен він чи не винен. Ми за це не говоримо. Але враховуючи, що це дитина, якій 15 років, вина якої не доведена чи доведена, але ще рішення не вступило в закону силу. Він ще не звинувачений. Давайте розглянемо цю ситуацію. Давайте, нехай він під браслетами сидить вдома, доки пройде цей судовий процес апеляції. А там уже, як Бог дасть і як буде, так і буде".
Та розглядати справу суддя відмовився. Мовляв, не має підстав для зміни запобіжного заходу. У відповідь на таке активісти перейшли від слів до діла і заблокували залу суду.
Олег Скалько, керівник "Самооборони Майдану Черкащини": "Сьогодні на судовому засіданні було показано те, що на сьогодні можуть посадити дитину і вона буде сидіти. І коли питають в очільника слідчого ізолятора, чи є якісь папери, що він там може перебувати. Він каже: та вони десь послані, їх десь немає, їх показати не можуть. І вони його утримують. Суддя виносить рішення не випускати. І виходить так, що в нас люди, які порушили закон, когось вбили, їх випускають. А діти у нас сидять в СІЗО".
Андрій Смоляр, голова Придніпровського районного суду м. Черкаси: "Не доведи Господи, в Європу, в яку ми йдемо, щоб там таке було. Це не вирішення питання. Є чітко визначені законом міри. Так, може є недолугість десь в якомусь плані закону. Але це все можна виправити. Але силою натовпу ніхто ніколи питань не вирішував".
Наразі в Придніпровському суді розглядають нове клопотання батьків засудженого про зміну запобіжного заходу для хлопця. Хоч адвокати переконують: він і без цього клопотання мав бути вдома до апеляційного суду.