На долю трирічної черкащанки випало тяжке випробування. Майже місяць тому в Насті Ходарєвої лікарі діагностували рак крові. Батьки від такої звістки донині в стані шоку. Лікарі ж заспокоюють: шанси на одужання в дівчинки високі. Лікування дітей із таким діагнозом у понад сімдесяти відсотках випадків успішне. Зараз Настя перебуваєв Черкаському центрі дитячої онкології та гематології. Чим можна їй допомогти – розповість Вікторія Курченко.
У маленької Настусі – великі неприємності. Місяць тому дівчинка занедужала.
Лариса Ходарєва, мама: «Мы попали в больницу, думали, что у нас бронхит. Нас отправили с детской больницы сюда. Здесь и поставили диагноз, что у нас такая болезнь».
Звісткою, щов доньки рак крові, батьки шоковані. Кажуть, до цього Настуся хворіла хіба що на ГРВІ. Звідки взявся тяжкий недуг – не знають. Лікарі ж пояснюють.
Ірина Іванова, завідувачка Центру дитячої онкології та гематології: «Где-то внутриутробно, на определенной фазе развития эмбриона происходит какая-то транслокация хромосомная – это обмен информации между хромосомами. И вследствие такой патологической трансформации происходит заболевание».
Причому більшість онкологічних захворювань у діток, наголошує Ірина Іванова, має саме ембріональне походження. А проявляються такі недуги в перші роки життя.
Ірина Іванова, завідувачка Центру дитячої онкології та гематології: «Возраст, в котором находится Настюша, к сожалению, наиболее часто поражается острым лейкозом – от года до шести лет. И этот же возраст является самым благоприятным для лечения и излечения».
Гострий лейкоз – це перше онкозахворювання у світі, яке вилікували. 70% діток із раком крові видужують. У Насті, наголошує лікар, дуже високі шанси. Їх додало раннє виявлення хвороби.
Ірина Іванова, завідувачка Центру дитячої онкології та гематології: «Это нечасто ситуация, когда дети поступают к нам в достаточно сохранном состоянии, то есть нет еще выраженных синяков на коже, еще нет кровотечений, еще не увеличена сильно печень и селезенка, которые говорят о большом накоплении опухолевой массы».
Попереду в Насті вісім місяців практично безперервного лікування в стаціонарі. А потому ще півтора року підтримкової терапії вдома. Усе це дороговартісне. Родина самотужки не осилить витрати.
P.S. Телефон мами: 096 377 78 21