Табір «Орлятко» перетворюють на козацьку Січ. Навіть назву їй вже придумали – Дахнівська. Кажуть: вона колись тут уже існувала. Нині лише її відновлюють. Дахнівська Січ також слугуватиме для оздоровлення дітей. Щоправда, тепер тут буде все в козацькому стилі. Діти-відпочивальники ставатимуть козаками, а будиночки замінять курені. Юні козачата на Січі вчитимуть бойовий гопак, опановуватимуть мистецтво ковальства та гончарства. Подробиці розбудови Дахнівської Січі – у спеціальному репортажі.
Зовсім скоро за цими воротами буде свій внутрішній військовий устрій. На варті стоятимуть козаки у шароварах, зі списами та шаблями в руках. Тут облаштують справжню козацьку Січ. Та й місце підходяще: як і годиться, Січ розташована в захищеному природою місці.
Юлія Доброскок, кореспондент: «Багато років занедбаний табір «Орлятко» нарешті отримав шанс на друге життя. Ось тільки тепер тут замість піонерів будуть козаки, а загони перетворяться на курені та рої».
Уже й назву Січі придумали – Дахнівська. Мовляв, і розташована в мікрорайоні «Дахнівський», і, за легендою, колись тут існувала однойменна.
За переказами її створив старий козак Запорізької Січі Дахно. Дахнівчани цю легенду добре знають. А сучасну вулицю Ворошилова, що веде до Дніпра, визнають колишньою дорогою на Дахнівську Січ. Хоча історики називають усі ці перекази легендою.
Сергій Ганницький, історик: «Певно, хтось із жителів цієї місцевості, побувавши на Січі, вирішив й собі заснувати такий куточок».
Микола Мирза, голова комітету самоорганізації населення «Дахнівський»: «Ну хай це буде легенда. Але ж вона звідкись взялась? І назва тут Дахнівка, і Січ Дахнівська».
Легенда надихає. Новий власник бази «Орлятко» Микола Мирза вже активно відпрацьовує ідею розбудови Дахнівської Січі. Що буде на її території у 8,4 га, вже добре знає. Спочатку займуться тутешніми будиночками. Їх кількість скоротять – лишать тільки 10. Розмалюють їх у національному стилі, щоправда, вкривати очеретом, як справжні курені, не стануть – пожежна безпека понад усе. Після облаштування козацьких жител – у планах побудувати тут триметровий дерев’яний частокіл і вежі. Подбають тут і про дозвілля юних козачат. Збудують майстерні для ковальства та гончарства. Навчатимуть бойовому гопаку та рукопашному бою. Знайдеться місце, кажуть організатори, тут і для козачок. Дівчата вчитимуться технікам вишивання та танцям.
Микола Мирза, голова комітету самоорганізації населення «Дахнівський»: «Тільки вони зайдуть, одягнуть шаровари, вишиванку. Вони будуть розмовляти українською, співатимуть українські пісні».
Крім того, вихованці козацького табору рибалитимуть та доглядатимуть за кіньми. У планах розбудовників і створення козацької засіки. У кожного куреня буде свій гімн. Їх створять відомі стронгмени Юрій Ворон і Василь Вірастюк. Вони час від часу приїжджатимуть до Січі показати майстер-класи. Сьогодні весь комплекс «Орлятка» перебуває в пострадянському стані. Нині тут працюють над відновленням електропідстанції.
Сергій Іванов, робітник: «Зробили капремонт підстанції, перебрали, почистили. Було тут все дуже запущено. Тепер тут буде надійний електрорежим».
Розбудувати козацький табір планують встигнути вже до наступного літа. Оздоровчий комплекс «Дахнівська Січ» працюватиме по змінах. Тривалість кожної – 21 день. Ціни, обіцяють, будуть прийнятними.
Валерій Назаренко, керівник Дахнівської Січі: «Коли приїдуть один рік, захочуть приїхати і на наступний. Тут буде дуже цікаво. Дитина зможе і відпочити, і набратись чогось корисного».
Ініціативу розбудови Дахнівської Січі підтримують у міському управлінні освіти.
Євгеній Степко, заступник директора департаменту освіти МВК: «Коли відбувається відродження системи оздоровлення дітей у Черкаській області, це, звичайно, приємна річ».
На думку міських чиновників від освіти, Дахнівська Січ стане в нагоді черкаським дітлахам. Адже вже кілька років поспіль місто спромоглося організувати літній відпочинок лише у пришкільних таборах.