Табачникові новації

0

Цьогорічним випускникам шкіл, як і їхнім батькам, розслаблятись ніколи. Над освітою в Україні продовжують експериментувати. Тепер вже нове керівництво Міносвіти взялося виправляти реформи попередників. До вступної кампанії 2010 додалися новації від Табачника. На що розраховувати майбутнім абітурієнтам та як реагують черкаські ректори на пропозиції міністра, – дивіться у сюжеті Ольги Скорик.

До закінчення школи залишилось якихось кілька місяців, а профільне міністерство випускникам готує черговий сюрприз. Міністр Табачник пропонує оновлені правила вступу, щоправда, поки що у проекті. За ними, крім незалежного зовнішнього оцінювання, буде враховуватись середній бал атестата. Вирішальне значення відіграє кількість балів із профільного предмету.
Анатолій Кузьмінський, ректор Черкаського національного університету: «Якщо ти вступаєш на фізику і в тебе по фізиці 180 балів, а по українській чи історії немає 124 бали, що було межею раніше. 123,5б. не мали права брати. І в тебе 119 по українській чи по історії, то ти маєш право вступати за конкурсом саме на фізику».
За новим проектом, до трьох років продовжили і термін дії результатів тестування. Щороку перескладати ЗНО при поданні документів не потрібно. Для вступників, що закінчив школу ще до тестування, Міносвіти збирається полегшити життя. На заочну форму такі абітурієнти можуть йти лише за іспитом чи співбесідою. А от тим школярам, хто хоче випробувати свої сили відразу у всіх закладах і спеціальностях, крила підрізали.

Анатолій Кузьмінський, ректор Черкаського національного університету: «Обмежена кількість закладів в які можна вступати – 5 закладів і в кожен не більше як на 3 спеціальності. Тобто 15 спеціальностей. Тому що абсурд був, вступали на 60-80 спеціальностей у багато вузів. Сиділи в цій приймальній комісії. Людей немає, а заяви лежать і попробуй: хто куди піде».
Аби уникнути минулорічних казусів, у міністерстві хочуть посилити контроль і за прийомом пільговиків.
Микола Зажирко, директор Черкаського Інституту Міжрегіональної Академії управління персоналом та Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу: «Якщо взяти той рік , то всі діти навчалися в школі здоровими, розумними, а коли здавали документи – всі ставали інвалідами як не 1, то 2-ї групи. Це їм давало можливість зараховуватися поза конкурсом. Цього року її ліквідували цю пільгу».
Торкнувся новий проект і мовного питання. Абітурієнтам хочуть дозволити складати тести рідною мовою, окрім обов’язкового – з української.
Керівники черкаських навчальних закладів такі новаторства від міністра Табачника підтримують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version