Свято Трійці

0

П’ятидесятниця наближається. Цієї неділі черкасці святкують одне з найважливіших церковних свят – Трійцю. Його відзначають на 50-ий день після свята Воскресіння. Свята Трійця — важливе поняття в більшості християнських учень. Воно об’єднує разом три особи (три лики, три образи, три прояви) Бога, розглядає сутність Усевишнього у трьох особах — Бога-Отця, Бога-Сина та Святого Духа. Віряни йдуть до церкви й освячують зілля. Ним прикрашають свої домівки. Тому Трійцю в Україні називають ще й зеленими святами.

Свята Трійця – одне з 12 найважливіших церковних свят. Його відзначають православні та греко-католики всього світу. Це свято називають ще П’ятидесятницею. Адже припадає воно на 50-ий день після Великодня. У святому писанні говориться: коли почався день П’ятидесятниці, на апостолів спустився Святий Дух і наставив промовляти апостолів на різних мовах світу про віру до Бога.
Отець Андрій, Свято-Троїцький Собор: «У цей день світові явилась дія всієї Пресвятої Трійці. Люд увесь християнський навчився прославляти Бога – єдине божество у трьох особах – Бога-Отця, Бога-Сина та Святого Духа».
Саме зі сходження святого Духа на апостолів починається історія створення Вселенської православної апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті. Тому Свято Трійці вважають ще й днем становлення церкви.

Отець Андрій, Свято-Троїцький Собор: «Можна сказати, що цей день – день народження церкви Христової, зародження Християнства. Святий Дух зійшов на апостолів. Із того часу проповідують християнство по всіх куточках землі».
У цей день у всіх православних храмах виконують одну з найурочистіших і найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють різнотрав’ям, а ікони прикрашають березовими гілками. Озеленюють на це свято й домівки. Зілля символізує вічність і відновлення життя. Саме через це Трійцю в Україні називають ще й зеленими святами. Традиційно для цього використовують лепеху. На базарі вона просто нарозхват. Оберемок зелені можна придбати за 3 гривні.
Наступного дня, у понеділок, віряни святкують День Святого Духа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version