Святковими богослужіннями день Преображення Господнього сьогодні відзначали віряни. Яблуневий Спас, як це свято називають у народі, православні християни традиційно святкують 19 серпня. Спас – скорочена назва, утворена народом від слова «спаситель». Так церква називає Ісуса Христа. Преображення Господнє – одне з найбільших серед дванадцяти річних свят християнського календарного циклу. Встановлене воно на згадку про велику подію з життя Ісуса. Як відзначали Спас черкасці та чи смакували вони освяченими яблуками знає Марина Лук’яненко.
Згідно із християнською традицією, це свято, встановлене на згадку про той день, коли Ісус Христос, здійснивши половину свого земного служіння і достатньо довівши свою божественність вченнями та чудесами, вирішив особливим чином показати учням славу свого Божества. Того дня, за біблійними переказами, Ісус повів апостолів на гору Фавор і там преобразився.
Владика Іоанн: «Обличчя Ісуса Христа засяяло, одяг став білим як сніг, а із хмари, що оточувала Ісуса, пролунав голос, який промовив це син мій, син Божий , його слухайте».
Це переконало присутніх у надприродній місії Христа – об’єднанні земних і небесних начал. Звідси й назва свята – Преображення господнє. Сьогодні воно нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.
Владика Іоанн: «Сьогодні всі християни прийшли до храмів Черкащини,