додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Святе знамення побачили уманські музейники

Святе знамення побачили уманські музейники

0

Святе знамення від Христа побачили уманські музейники. Просто на їхніх очах закинута в архіви давня ікона почала оновлюватися: відновилася фарба та загоїлася подряпина через усе полотно. На чорному тлі ікони, яка в архіві значиться як «в незадовільному стані», проступив образ Ісуса. Це вже друге диво в музеї. У 2008 році тут оновилась ікона Ісуса, написана на залізі. Розповідають наші кореспонденти.

Написана невідомим художником десь у кінці 18 – початку 19 століття, ікона «Розп’яття Ісуса Христа» жила в церкві в Бабанці. У 1972 році з легкої руки КДБістів потрапила в архіви музею – подалі від очей будівельників соціалізму та комунізму. І ось – закрита газетами ікона несподівано розпочала нову історію. До Великодня 2013 року вона «ожила»… Це вже друга ікона з Бабанської церкви, яка ожила в архівах музею. Першою була «Спаситель у темниці», написана на листі заліза.

Юрій Торгало, директор Уманського краєзнавчого музею: «Це диво, що ікона почала оновлюватись. Вона до нас потрапила в дуже незадовільному стані. Фарби були тьмяні, через всю ікону була глибока подряпина. У 2008 році у працівників музею виникли підозри, що ікона почала мироточити. Але однозначного висновку ми так і не дійшли. А цього року, до Великодня, сумніви зникли: почався інтенсивний процес оновлення ікони. Зображення стало більш чітким, кольори – яскравішими, зникла подряпина. Несподівано, що це сталось саме перед Пасхою.

Ікона ніби хотіла про себе заявити. Ми не можемо пояснити, чому в нашому музеї вже друга ікона оновлюється. Мабуть, до нас спустилася Божа благодать».

Разом із іконами оновлюється і музей. Нещодавно перекрили дах, обладнали нову виставкову залу, опублікували дві книги співробітника музею Владислава Давидюка про історію Умані. Щодень відвідувачів стає все більше – люди хочуть на власні очі побачити чудеса мироточення. Оптимізм працівників краєзнавчого музею не розділяє церква.

Протоієрей Вадим, настоятель Свято-Успенського собору: «Випадки оновлення ікон не є рідкісними. Правда, мироточать ікони у храмах та ті, що висять удома у вірян. Оновлення ікон в Уманському краєзнавчому музеї не є однозначно добрим знаком. Так Бог хоче привернути увагу людей, попередити про наслідки неправедного життя та направити на шлях істинний. Часто ікони, що починають мироточити, віщують про якесь лихо чи катастрофу. Перед Чорнобильською аварією зафіксовано чимало таких випадків».

І музей, і церква сходяться в одному – це диво, прояв божественної сили. Але що саме воно віщує – покаже тільки час.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version