додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Своє 360-річчя відзначає один із найвідоміших в Україні храмів

Своє 360-річчя відзначає один із найвідоміших в Україні храмів

0

Своє 360-річчя відзначає один із найвідоміших в Україні храмів – Іллінська церква в Суботові, що на Черкащині. Хоч раз у житті її бачив кожен українець – на 5-гривневій купюрі. Оцінити всю красу храму, який звів ще Богдан Хмельницький, на власні очі святкового дня вирішили і гості з різних куточків країни. На храмове свято тут дарували подарунки, провели святкову літургію, урочистий концерт і народні забави.

Володимир Чорний, школяр: «Ви бачите церкву в Суботові, всім відому в Україні. Вона зображена на 5 гривнях. Усім відомо, що саме в цій церкві розпочинав свою діяльність гетьман Богдан Хмельницький».

16-річний школяр Володимир – один із небагатьох українців, який бачив славнозвісну родову усипальницю Богдана Хмельницького не лише на купюрі, а й на власні очі. Хлопець радіє: на З60-річчя історичної пам’ятки до його рідного Суботова завітало стільки охочих, що храм їх ледве вмістив.

Такий інтерес до Іллінської церкви добре розуміє місцевий екскурсовод. Віктор Іванович зізнається: до родової усипальниці у стилі раннього українського бароко, яку звів сам гетьман Хмельницький, щодня приїздять сотні туристів. Адже церква – особлива.

Віктор Гугля, екскурсовод-історик: «Призначення споруди, як і всіх таких споруд фундаментальних в тому часі, подвійне: час мирний – молися, час військовий – обороняйся. Свідчення тому – товщина стін, потужні стіни два метра завтовшки».

Отець Володимир, настоятель Церкви Святого пророка Іллі: «Храм простояв уже, слава Богу, 360 років. У храмі цьому гетьман Богдан Хмельницький похоронений свого часу».

Сьогодні ж гості завітали до храму не з порожніми руками. Священнослужителі отримали подарунки, а селяни й туристи – святковий концерт за участю народних колективів зі Львова та Києва.

Продовжили святкування 360-річчя однієї з найвідоміших в Україні церков народними забавами, конкурсами та святковим обідом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version