Свободі слова – так!

0

Чергову загрозу свободі слова ліквідовано. Зваживши всі обставини, виходячи з державних інтересів, депутат від «Партії Регіонів» Віталій Журавський вирішив відкликати законопроект про наклеп, схвалений Верховною Радою в першому читанні. Про це повідомляє прес-служба «Партії Регіонів». Нагадаємо, ухвалення в першому читанні цього закону викликало хвилю спротиву в журналістів і громадських діячів.

 

Кримінальної відповідальності за наклеп в Україні не буде. У вівторок автор скандального законопроекту про посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини депутат від «Партії Регіонів» Віталій Журавський вирішив відкликати документ.

«Зваживши всі обставини, виходячи з державних інтересів, я вирішив відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів у Верховну Раду будь-яка ініціатива сприйматиметься, як мінімум, із побоюванням і недовірою», – цитує народного депутата прес-служба «Партії Регіонів». При цьому він підкреслив, що залишається на тих же політичних позиціях і вважає такий закон давно назрілою необхідністю.

Під час спілкування з представниками ЗМІ в Нью-Йорку Президент Янукович, коментуючи ситуацію довкола законопроекту, відзначив.

Віктор Янукович, Президент України: «Дії Журавського повністю зрозумілі: він хоче виправити помилку, яку він допустив особисто. А депутати, можливо, коли голосували, не до кінця зрозуміли зміст».

Закон про посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію ухвалений парламентом у першому читанні 18 вересня. Він повертає кримінальну відповідальність за наклеп. Проти цієї ініціативи виступила низка міжнародних правозахисних організацій і українських експертів.

Тарас Шевченко, директор Інституту медіаправа: «Кращого механізму залякувати журналістів, ніж кримінальна відповідальність за наклеп, не існує. Це дуже проста можливість порушувати кримінальні справи, вилучати сервери в інтернет-виданнях, заарештовувати людей, садити їх до в’язниці, давати їм судимість, забороняти займатися професійною діяльністю».

Головна небезпека, на думку експертів, в тому, що українські суди далекі від незалежних. І такий закон призведе до самоцензури журналістів. Перш за все, постраждають працівники ЗМІ, які займаються розслідуваннями. При цьому закон спрямований не лише на журналістів, але і на політичних опонентів, які також будуть обмежені у критиці на адресу влади. Крім того, поплатитися можуть і звичайні громадяни.

Вікторія Сюмар, керівник Інституту масової інформації: «У той час, коли ми бачимо розвиток соціальних мереж, коли люди постійно користуються інформацією та постійно висловлюють свою думку й поширюють її, це тим паче небезпечно».

Нагадаємо, статтю про наклеп із ККУ прибрали в 2001 році. У той же час в Росії подібний закон ухвалений в липні цього року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version