Шістдесят п’ять років від Дня Перемоги черкасці відзначатимуть з неабияким розмахом. Мерія Черкас планує в цей день запустити «машину часу» і повернути місто у тисяча дев’ятсот сорок п’ятий. Тоді День Перемоги був по-справжньому всенародним святом. Подібні масові гуляння, це якщо справдяться прогнози посадовців, і побачать черкасці цьогоріч. Як відтворюватимуть атмосферу сорокових у Черкасах – у першому сюжеті циклу «Дякуємо за перемогу». Розповідає Вікторія Курченко.
«ГОВОРИТ МОСКВА!..».
Такі повідомлення вже два тижні лунають в ефірах черкаських радіостанцій. Фронтові новини від радянського Інформбюро – це один із сюрпризів для городян до Дня Перемоги.
Марина Волошенко, начальник відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю: «На жаль, справжні повідомлення голосом Левітана нам знайти не вдалося. Тому ми вирішили піти шляхом – знайти пародиста на цю роль».
Шукали майже півтора тижня. Знайти людину, яка б змогла відтворити голос радянського диктора Юрія Левітана, виявилося непросто.
Марина Волошенко, начальник відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю: «Пробували акторів і з Черкаського драмтеатру і просто знайомих, в яких найбільше підходить тембр голосу. Пробували актора з Севастополя, Києва».
А підійшов пародист із Санкт-Петербурга Сергій Чанчиков. Співпраця мерії з «пітерським Левітаном» проходить в електронному режимі. Він записує аудіоролики на студії у Пітері, а потім надсилає їх до Черкас.
Фронтові новини черкасці слухатимуть аж до 9 травня. А ось у цей день – місто повернеться… у минуле. Рівно на 65 років назад.
Парад військової техніки, святкова хода у стилізованих костюмах, у скверах – гармоністи, які співатимуть воєнних пісень, а на перехрестях – регулювальниці у військових спідницях і гімнастерках. Такий вигляд матимуть Черкаси дев’ятого травня. Це якщо справдяться прогнози мерії.
Марина Волошенко, начальник відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю: «Зараз ми працюємо з комітетами самоорганізації населення, щоб люди вийшли на вулиці, організували столи, як робили це наші бабусі, дідусі».
Аби якнайкраще відтворити дух тієї епохи, черкасцям теж пропонують відповідно вбратися. Чоловікам – у галіфе та чоботи. Жінкам – зробити ретро-зачіски. Дрес-код для черкащанок теж відповідний.
Як і 65 років тому, завершить святкову феєрію канонада, щоправда, у вигляді салютів.