додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Споживач: право на захист

Споживач: право на захист

0

Неякісний товар, придбаний на ринку, допоможе обміняти або ж повернути товарний чек – письмовий документ встановленого зразка, який засвідчує факт купівлі-продажу. Часто-густо покупці несерйозно ставляться до чеків – відразу викидають їх або й взагалі не беруть. А дарма… При виявленні недоліків у придбаного товару та за відсутності товарного чека – довести свою правоту для споживача, згідно з чинним законодавством, – нездійсненна місія. Як, купуючи товари на ринку, не втрапитив законодавчу пастку – дивітьсяв сюжеті з циклу «На замітку».

Пані Тетяна придбала взуття своїй доньці на одному з черкаських ринків. Як виявилося пізніше, якість придбаного товару бажала бути кращою.
Тетяна, споживач-покупець: «Подходя к продавцу, я сразу сказала, что обувь мне нужна хорошая, кожаная, ведь о ребенке идет разговор. Когда ребенок в них прошелся, свекровь заметила, что молния все время растегается на ботинке. Аесли снег или дождь, все время будет набиваться туда. Ребенок будет болеть бесконечно.Я сразу подошла к продавцу и сказала, что давайте что-то делать».
На таке прохання пані Тетяни продавчиня відповіла на відріз: «Взуття жінка купувала нев неї, тож і гроші нехай їй повертають деінде». А все тому, що товарного чеку, який би засвідчив факт купівлі-продажу,в горе-покупця не було. На поступки власниця торгової точки пішла тільки після появи на місці події знімальної групи ВІККА-НОВИН.

Згідно з чинним законодавством, товарні чеки на ринках видають. Однак, як зауважують самі продавці, винятково на прохання покупця.
Антон, продавець: «Чек без питань даємо… Прізвище, ім’я, по-батькові, наіменування товару, печатку – все це ставимо та видаємо чек, без питань».
Продавець: «Ми повертаємо людям гроші, ми не ображаємо наших покупців. Ми повертаємо, якщо товар не якісний, а потім відвозимо його туди, де брали, і намагаємося повернути його там або поміняти на якісний товар».
Микола Залізняк, начальник управління у справах захисту прав споживачів у Черкаській області: «Товарний чек повинен видаватися обов’язково, так записано в законі… Бере чи не бере його споживач – це вже інша справа, але товарний чек повинен видаватися обов’язково».
Маючи товарний чек, у споживача більше шансів довести свою правоту.
Микола Залізняк, начальник управління у справах захисту прав споживачів у Черкаській області: «Якщо товар має суттєві недолікита проведено незалежну експертизу (євисновок експертизи, що цесправді суттєві недоліки, а це коли товар має заводський брак, не підлягає ремонту і його не можливо використати за призначенням), тільки в тому разі споживач має змогу поміняти неякісний товар на якісний або претендувати на повернення коштів».
У разі, якщо товар має несуттєві недоліки – покупець може претендувати на зменшення купівельної ціни та безкоштовний ремонт «за гарантією».
Споживачеві також варто знати, що обміняти непродовольчий товар навіть належної якості, згідно зі статтею 9 Закону України «Про захист прав споживачів», теж можливо. Упродовж 14-денного терміну, за умов збереження товарного вигляду та наявності розрахункового документа.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version