Спека невблаганна ні до людей, ні до природи. Так, через суху спекотну погоду зросла кількість лісових пожеж. Великий вогонь знищив понад 30 гектарів лісового фонду Черкащини. Сума збитків складає більше 60 тисяч гривень. Через вогняну стихію найбільше потерпають Черкаське, Чигиринське та Золотоніське лісництва. У регіоні визначено 5 клас пожежної небезпеки. Про нещадну силу вогню – далі в сюжеті Юлії Доброскок.
Відсутність рясних дощів і довготривала спека стають причиною лісових пожеж. Вогонь уже знищив більше 30 гектарів лісу Черкащини.
Василь Горда, 1-й заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства: «На сьогодні ми маємо 99 випадків лісових пожеж на площі близько 33 га. З них на площі 3 гектари ліс згорів повністю».
Михайло Яценко, начальник оперативного відділу ГУ МНС в Черкаській області: «Найбільше райони, де розташовані фонди масивів. Це Черкаський, Золотоніський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський, Чигиринський».
Щоб запобігти вогняній небезпеці, лісівники чергують цілодобово. У кожному лісництві створені пожежно-спостережні пункти.
Володимир Нелест, лісничий Дахнівського лісництва: «У зв’язку з підвищенням пожежної небезпеки, створюємоя цілодобове патрулювання лісових масивів».
У підрозділах підприємств лісництва працює 23 пожежні станції. Для боротьби з вогнем лісівники розробляють оперативно-мобілізаційні плани та створюють додаткові рятувальні загони. У пожежно-небезпечний період завжди напоготові необхідна техніка.
Таких пожежних автомобілів у лісгоспах близько тридцяти. Для порятунку лісу є спеціальний трактор. Поки що єдиний у лісовому господарстві області.
Ним роблять протипожежні розриви та прокладають мінералізовані смуги. Лісівники оглядають зелені масиви і з висоти пташиного польоту.
Василь Горда, 1-й заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства: «З повітря патрулюють лісові масиви літаком АН-2».
Сьогодні в області визначено 5 клас пожежної небезпеки. Ризик виникнення лісових пожеж надзвичайно великий.
Михайло Яценко, начальник оперативного відділу ГУ МНС в Черкаській області: «У зв’язку з тим, що підвищилась температура, є ризик виникнення лісових пожеж».
Збитки від великого вогню – колосальні. Так, із початку пожежно-небезпечного періоду, лісове господарство області втратило більше 60 тисяч гривень.
До того ж, щоб відновити спалений ліс, лісівникам потрібно добре попрацювати.
Василь Горда, 1-й заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства: «Щоб створити 1 га лісу – близько 3,500 грн. потрібно. Крім того, потрібно 5 років вести за ним догляд – це ще по тисячі додавати на прополку цих молодих насаджень, таке інше».
Збереження лісу від нещадного вогню залежить від людини. У 90 випадках із 100 саме необережне поводження українців з вогнем спричиняє лісові пожежі.