Цілюще занурення. Сотні черкащан змивали у крижаній воді свої гріхи. Попри морозну погоду й сильний вітер на Водохреще, чимало родин приходили на святковий обряд із дітьми. Щоби пірнальники швидше зігрілися, рятувальники частували їх гарячим чаєм.
Надворі вітряно й морозно. Втім тих, хто вірить у цілющу силу води, це не лякає. Зрання на черкаських пляжах ажіотаж. Люди масово йдуть до Дніпра. Хто воду освятити, а хто змити гріхи й вилікувати недуги.
Для Наталі купання у крижаному Дніпрі – буденна справа. Жінка щодня це робить. Бо переконана: моржування – це панацея від всіх хвороб.
Наталя, жителька м. Черкаси: «Сегодня, конечно, особенный день. Или мы себя настраиваем, что прекрасно сегодня. Когда идешь сюда, холодно, а когда выходишь – жарко».
Андрій прийшов на зимовий пляж разом із родиною. Чоловік привчає до святкового йорданського обряду свого сина. Малеча неохоче, але у воду таки пірнає.
Андрій Павловський, житель м. Черкаси: «Осветиться, смыть все старое, вступить чистыми в Новый год. С семейством. А вот – сынок! Его в прошлом году позвали купаться, но он увидел все и сказал: «Нет, не буду». А сейчас решил».
А от Михайло може пробути у крижаній воді цілу годину. Секрет, каже, простий: готувати до обряду потрібно насамперед розум, а не тіло.
Михайло, моржувальник: «Холод, голод і спека людину зцілює, очищує і ставить на місце».
Очищеним і зціленим допомагають зігрітися рятувальники. На пляжу «Рив’єра» все димить і парує – для черкасців готують чай.
Рятувальники і самі не проти скупатися. Петро Понура це зробив ще вночі – перед ранковою зміною.
Петро Понура, рятувальник: «Чаю наварили сьогодні 4 бачки по 80 літрів. І тих, хто купається, і тих, хто не купається, всіх пригощаємо».
Утім люди на чаювання затримуються мало. Здебільшого поспіхом купаються і йдуть додому.