Уберегтися від застуди та ще й гріхи змити сьогодні наважилися сотні містян. На Водохреще від самого ранку збиралися на Дніпровому узбережжі. Пильнували за ними зо два десятки рятувальників. Щоправда, минулося без ексцесів. На цілющі пірнання вийшли і пересічні містяни, і владці. Як то було – про це у нашому наступному сюжеті.
На годиннику ледь за дев’яту, а черкасці вже приймають ранкові ванни. У Дніпрі. І хоч на вулиці плюс, купіль – крижана, зізнаються сміливці. Та у воду однак скачуть.
Загартовуватись та змивати гріхи на Водохреще вийшли тисячі містян. З парубоцьким завзяттям пірнають і жінки. Галина – вже всьоме.
Галина, жителька м. Черкаси: "Хожу в церковь. Должно быть так, от души это".
А от для Олега і компанії такі пірнання – то дружня традиція.
Олег, житель м. Черкаси: "Морж знатний! Не кожен рік, але намагаємось щороку ходити".
Віктор, житель м. Черкаси: "Зідзвонюємось. Це і як привід зібратись, і оздоровитись. Заряд бадьорості та енергії на цілий рік".
Поки одні пірнають у воду, інші – фільмують сміливців. Віра Іванівна зітхає: і сама б до води пішла, та здоров’я не дозволяє.
Віра Іванівна, жителька м. Черкаси: "Мені вже 80 років!"
Тому просто проводить лікнеп на березі.
Віра Іванівна, жителька м. Черкаси: "Поможе для всього. Як би ви не побули у цій водичці – чи з головою, чи без, а Бог завжди стане у поміч".
Філософствує цього дня і депутат Сергій Ткаченко. Каже: жити краще без гріхів. Та не завжди так виходить.
Сергій Ткаченко, депутат Черкаської міської ради: "З’їмо щось зайве, вип’ємо. Тому… Але тут бадьорий дух, здоров’я. Це дуже приємно".
І за депутатськими торсами, і за "пересічними" тут від світання до смеркання пильнує наряд рятувальників. Що для людей екзотика, то для них буденність – зізнається Олексій. Увечері, додає, і сам пірнатиме. Але не на Дніпрі, а вже на роботі.
Олексій Берковський, рятувальник: Ми після роботи на базі. Щоб не мерзнути зранку тут, ми увечері ходимо".
Бо вода цього дня, переконаний рятувальник, скрізь чудодійна.