додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Скандальна реформа. Реабілітаційний центр «Астра» переводять на госпрозрахунок

Скандальна реформа. Реабілітаційний центр «Астра» переводять на госпрозрахунок

0

Нова протестна хвиля накрила Черкаси. Тепер мітингують пацієнти «Астри». Бо міська влада таки хоче перевести реабілітаційний центр із бюджетного утримання на госпрозрахунок. Нагадаю, відповідне рішення міська рада ухвалила ще торік у лютому. Та керівництво центру навідріз відмовилося його виконувати. Бо впевнене: система госпрозрахунку просто знищить заклад. Із подробицями Вікторія Курченко.

Віка нездужає від народження. Дівчина має тяжку форму ДЦП. Навіть тримати щось у руках не могла, допоки не стала пацієнткою «Астри». Усі 11 років реабілітація доньки тут була безкоштовною, каже мама. А тепер за всі процедури пані Наталі доведеться платити. Так їй сказали лікарі центру. Бо «Астру», як постановила міська рада, переводять із бюджетного утримання на госпрозрахунок.
Наталія Лут, мама пацієнтки: «Я проживаю сама з дочкою. У нас тільки пенсія, платити такі кошти ніяк не зможемо». Тому все те, чого ми досягли за 11 років завдяки лікарям, зведеться нанівець».
Такі перспективи змусили пацієнтів центру стати мітингарями. Без бюджетного фінансування, переконує керівниця, він просто не виживе. А щороку в «Астрі» реабілітують більше чотирьох тисяч черкащан. І піти їм більше нікуди. Бо такий центр – єдиний у місті.
Ірина Волощенко, директор КП «РОП «Астра»: «Коммерциализация учреждения, переведение учреждения на самоокупность – это не закрытие учреждения??? Вот вы сможете приходить и платить 150 грн. за прием? Не сможете! Значит, само собой учреждения закроется».

У мерії пояснюють: за лікування пільговиків місто як платило, так і надалі це робитиме. А от на своє утримання «Астра» муситиме заробляти сама, бо медична галузь зараз злидарює. Тим паче реабілітаційний центр, каже Олег Стадник, частково працює за госпрозрахунком ще від самого відкриття. Зараз треба лише удосконалити цю систему. Торік за рахунок платних послуг «Астра» заробила майже мільйон гривень. Місто ж профінансувало її на понад три з половиною мільйони.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я МВК: «Ми хотіли б чітко бачити тих жителів міста й саме їхню категорійність, на яких ми спрямовуємо ці кошти. Тому що вартість проходження 1 курсу реабілітації за кошти міського бюджету складає 1080 гривень. А вартість курсу реабілітації за платні послуги – 540 гривень. Це майже вдвічі менше, ніж те, що ми виділяємо з міського бюджету».
Протестувальників реформа владців не влаштовує. Як ті не відмовляться від своїх намірів, вони обіцяють радикальніші акції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version