В останню п’ятницю липня системні адміністратори відзначають своє професійне свято. Уперше його святкували дев’ять років тому. Тоді в Україні комп’ютер був розкішшю. Нині – без нього не обійтись. Тому ця професія стає все більш популярною і потрібною. Про особливості роботи сисадміна дивіться у сюжеті далі.
Системний адміністратор – своєрідний лікар. Йому телефонують тоді, коли виявляють несправності у роботі комп’ютера. Ця професія не з легких. Адже техніка не скаже, що у неї зламалось. Тому процес лікування електронного пацієнта триває від декількох хвилин до декількох годин. За здоров’я комп’ютерів головної структури міста – Черкаського міськвиконкому – відповідає системний адміністратор Микола Бондаренко. На його думку, суть роботи у тому, щоб слугувати місточком між реальним та віртуальним.
Микола Бондаренко, системний адміністратор МВК: «Робота системного адміністратора, фактично, у міській раді включає в себе дуже багато частин: починаючи від обслуговування web-сайту, налаштування web-сайту, обслуговування серверів, тобто комп’ютерів, які надають свої ресурси всім користувачам мережі. Системний адміністратор, фактично, слугує посередником між користувачем техніки і власником техніки. Системний адміністратор – це людина, яка краще, ніж користувач, значно краще, розбирається у техніці».
Існує думка, що комп’ютерники вирізняються дивакуватістю. Хаотична зачіска, набакир застібнута сорочка. Хоча самі вони таке твердження