Черкаське узбережжя стало місцем паломництва містян. Вони там намагаються врятуватися від спеки. Та от Дніпро підготувало для відпочивальників неприємний сюрприз. Воно не дочекалося Іллі і зацвіло. Санепідеміологи пояснюють це надзвичайно раннім і спекотним літом. І додають: поки що купатися у Дніпрі можна. Воно брудне «у межах норми». Продовжить Вікторія Курченко.
Віктор Іванович – рибалка з півстолітнім досвідом. Щойно з’являється вільна хвилина – вирушає на пірс. Утім, останні два тижні, зізнається чоловік, клює погано. Сьогодні вже рибачить кілька годин, а похвалитися нічим – сумка порожня. Говорить: проблема у річці.
Віктор Валюн, рибалка: «Прямо бруд іде по воді, чи така вже погана екологія, що ні риба, ні птахи – нічого не живе вже».
Вода стала зелено-синя. Ілля, за народним повір’ям, ще не «справив нужду у Дніпро», а він вже зацвів. Молоді до того байдуже.
Павло, відпочивальник: «А чистішої нема, з «Водоканалу» така ж сама біжить. Нормальна вода».
Кому нормальна вода, а кому й ні. Пані Галина з подругою на пляжі засмагають. До води підходять лише ноги помочити. А після пляжу, вже вдома, хутко проводять таку собі дезінфекцію.
Галина, відпочивальниця: «Зразу у ванну, ще сумки не розбираючи, добре обмиваюся».
У воді ось в цій заплаві водоростей повно. Навіть на берег виносить оберемками.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Востаннє Черкаський Дніпро чистили від усього цього ще за радянських часів. Тоді у води випускали спеціальні види риби, такі як товстолоб чи білий амур. Вони з’їдали водорості».
Тепер рибним господарствам, які вціліли після перебудови, не до цього. Та природа – не єдина дошкуляє Черкаському морю. Так стверджують у Черкаському регіональному управлінні водних ресурсів. Весь бруд міста потрапляє у Дніпро. З чотирнадцяти водоскидів Черкас лише на одному є очисні споруди.
Володимир Коваленко, начальник відділу обміну використання вод Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Решта всі необладнані очисткою. І всі стоки зливаються, весь бруд з території міста, всі нафтопродукти, все скидається в Дніпро без очистки».
І так вже багато років. Коштів на будівництво очисних споруд місто немає. Тож, з кожним дощем річка отримує все нову порцію непотребу. У санепідемстанції заспокоюють: вода у Дніпрі придатна для купання. Санепідеміологи щодесять днів її перевіряють.
Ніна Єгольнікова, завідувачка відділення комунальної гігієни Черкаської міської санітарно-епідеміологічної станції: «З настанням теплої пори року нами проведено 50 проб. Порушення вимог як за мікробіологічними показниками, так і за хімічними не встановлено».
Усе ж Ніна Єгольнікова радить після водних процедур у Дніпрі ретельно помитися у душі. Мовляв, краще перестрахуватися, ніж потім стояти у черзі до лікаря.