додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Шоколад – не лише солодощі, а й чудовий засіб заохотити малечу читати

Шоколад – не лише солодощі, а й чудовий засіб заохотити малечу читати

0

Шоколад – не лише солодощі, а й чудовий засіб заохотити малечу читати. Це довели волонтери громадської організації «Книжковий маестро». Вони влаштували для школярів своєрідні книжкові мандри сторінками повісті британського письменника Роальда Даля «Чарлі та шоколадна фабрика».

Казці про маленького бідного хлопчика Чарлі Бакета, що витратив останні сімейні гроші заради того, щоб потрапити на шоколадну фабрику містера Віллі Вонки, майже півстоліття. За цей час її встигли полюбити діти й батьки з усього світу. В Україні ця книга вже витримала декілька перевидань. Громадська організація «Книжковий маестро» спільно з видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га» пішли з повістю до черкаських шкіл – привчати дітей до читання якісної україномовної літератури.

Людмила Фіть, голова громадської організації «Книжковий маестро»: «Так сталося, що кілька дітей купили книжку й почали читати. І батьки телефонують і кажуть: «Передайте Іванові Антоновичу велику подяку. Наші діти читають. Читають самі!». Й ми зрозуміли, що книжка піде «на ура». Варто запропонувати її прочитати всім дітям і всім батькам. Переклад настільки майстерний, настільки майстерні порівняння й епітети. Діти задоволені».

Конкурси й веселі ігри для малечі проводять студенти 1 та 2 курсів ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Для них це – корисний досвід.

Маргарита Шатненко, студентка: «Нам дуже важливо, щоб дітки в такому комп’ютеризованому світі не сиділи в інтернеті, а читали книжки. Нам самим цікаво, ми самі читаємо книжки разом із дітьми. Отримуємо справжній кайф і розважаємось разом із дітьми».

Радіють «Книжковим мандрам» і вчителі. Адже такі зустрічі – чи не єдиний спосіб заохочувати малечу брати до рук паперового друга. Кажуть: «Чарлі та шоколадна фабрика» настільки припала малечі до душі, що діти самі просили читати їм книгу на перервах.

Алла Дзюба, учитель молодших класів: «Вона дуже доступною мовою написана, цікаво читати. Там немає таких складних слів, над якими треба діткам задумуватися. І все написано з життя, те, що відбувається насправді. Через те вона діткам й цікава».

Маленькі читачі не приховують: книгу Роальда Даля полюбили за близькість тематики – за можливість побути у світі, де течуть шоколадні ріки, де цукерки всміхаються. Проте твір не лише про це.

Настя Франко, учениця 4-А класу: «Треба бути хорошою, некапризною й поважати всіх».

Артем, учень 4-А класу: «Треба бути слухняним, багато читати, не треба гратися на комп’ютері й дивитися багато телевізор. Дідусь у мене поет, тому він мене привчає до читання».

В організаторів читань далекоглядні плани: вони прагнуть проводити такі заходи також зі старшокласниками. Поки що ж продовжуватимуть книжкові мандри з малечею. Для цього вже обрали наступний твір – детектив сучасного українського письменника Андрія Кокотюхи «Таємниця зміїної голови».

Людмила Фіть, голова громадської організації «Книжковий маестро»: «Ми не хочемо повторюватися. Хочемо залучити батьків. Поділити на 2 команди – дітей і батьків, щоб вони краще дізналися одне про одного й отримали насолоду від прочитання гарної якісної української книги».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version