додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Шкідливі звички: спалювання опалого листя отруює повітря

Шкідливі звички: спалювання опалого листя отруює повітря

0

Кілька останніх тижнів місто, особливо приватні сектори, вечорами та ночами потопають у їдкому димі. Так деякімістяни борються з опалим листям. Попри застереження лікарів, що такий дим є вкрай небезпечним для здоров’я, свідомих черкащан не більшає, констатують у міському відділі екології.Впродовж літа листя накопичуєв собі шкідливі речовини. При його спаленні вони потрапляють до атмосферного повітря. З легенів вони виводяться роками та спричинюють загострення хронічних захворювань.

Сезонна проблема осінньої пори – спалювання в місті великої кількості опалого листя. Густий їдкий дим від цих вогнищ дуже небезпечний.
Наталія Лещенко, лікар відділу комунальної гігієни Черкаської міської СЕС: «Ціле літо наші дерева очищають повітря, накопичуючи в собі велику кількість шкідливих речовин».
При спалюванні однієї тонни листя в повітря потрапляє близько 9 кілограмів небезпечних речовин. У такому димі – чи не вся таблиця Мендєлєєва. Особливо небезпечний так званий бензоперен, який здатен викликати в людини онкозахворювання. Все цев легенях може залишатися роками.
Наталія Лещенко, лікар відділу комунальної гігієни Черкаської міської СЕС: «Дим призводить до загострення захворювань дихальної системи, особливо небезпечний він і для людей похилого віку, дітей. Він призводить до загострення алергічних захворювань».

Найбільш небезпечним є листя з дерев, що ростуть уздовж основних транспортних артерій міста. Тому саме з ним, насамперед,борються комунальні служби. Денис, працівник “ЧЕЛУАШу”, говорить: щодня вздовж бульвару Шевченка з цією метою їздить спеціальна машина. На жаль, говорить хлопець, в місті вона єдина. Тому технічних потужностей комунальників бракує, щоб підтримувати чистоту в усьому місті. Вирішення цієї проблеми лежить на плечах черкащан.
Валентина Прохорівна живе у приватному секторі. Всі перестороги лікарів та екологів вона чула. Тому опале листя жінка не спалює.
Валентина Прохорівна, черкащанка: «А это собрала. Это у меня утки, я им буду подсыпать. А в основном в пакеты пакую и мусорник забирает».
Таких свідомих черкащану місті не багато, з жалем констатують у міському відділі екології. Тому для порушників передбачено адміністративну відповідальність.
Володими Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування МВК: «Адміністративним кодексом України передбачено від 340 до 1700 грн. за спалювання листя».
Головний еколог міста Володимир Гусаченко пропонує черкащанам, зокрема тим, які проживають у приватному секторі, два шляхи вирішення проблеми з опалим листям.
Володими Гусаченко, начальник відділу екології МВК: «Можна звернутися до спеціальних підприємств, яких дуже багато в місті Черкаси. Вони приїдуть і вивезуть листя з вашої території… Якщо ви володієте приватним будинком, ви можете компостувати це листя у своєму дворі».
Єдині території в місті, розповідає Володимир Гусаченко, де листя навмисно не прибирають, – це парки та сквери. Тут товстий килим опалого листя за зиму перетворюється на корисне природне добриво. Завдяки цьому набагато краще ростуть усі зелені насадження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version