додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Щоп’ята українська родина – безплідна

Щоп’ята українська родина – безплідна

0

Дитина з пробірки. Ще кілька десятиліть тому це поняття існувало лише у фантастичному кіно. Нині це стало реальністю для сімейних пар, які не можуть самостійно завести дітей. На допомогу їм приходять досягнення сучасної медицини. Екстракорпоральне запліднення, донорство статевих клітин, сурогатне материнство.

В Україні із проблемою безпліддя стикається щоп’ята сімейна пара. Причини досить різні. Багато жінок у гонитві за кар’єрою про материнство згадують запізно, коли шанс завагітніти знижується. З кожним роком зростає і чоловічий фактор безпліддя. Погана екологія, психологічні проблеми та генетика також часто стають на заваді щасливому батьківству. Тоді на допомогу приходять лікарі. У Черкасах працює Центр планування сім’ї при. У пологовому будинку консультації надає спеціаліст із непліддя.

Марина Валова, директор Черкаського перинатального центру: «У центрі планування сім’ї функціонує кабінет непліддя, невиношування вагітності та планування сім’ї, а також веде прийом лікар гінеколог, ендокринолог і психолог. Усі ці спеціалісти надають допомогу сім’ям із репродуктивними проблемами».

Та не завжди консервативні методи лікування дають позитивний результат. Тоді настає час для допоміжних репродуктивних технологій. У Черкасах таких послуг поки не надають. А ось, наприклад, у київській клініці «Мать и дитя» вже кілька років успішно допомагають українцям стати батьками. Минулоріч тут провели соціальну програму «Право на батьківство: вихід є!». Під час неї пройшли безкоштовне обстеження 119 подружніх пар із Черкас і Черкаської області, здійснено 49 програм лікування безпліддя.

Наталя Данкович, генеральний директор мережі клінік «Мать и дитя»: «У нас на основании социального проекта бесплатно было обследовано около полутора тысяч пар пациентов. За время действия проекта в клинику позвонили больше 2 тысяч пациентов. Это говорит о том, что интерес к этой проблеме есть».

В Україні на мільйон населення проводять близько 216 циклів екстракорпорального запліднення. Тобто потреба в таких програмах забезпечена лише на 10%. Часто піти на такий крок сімейні пари зупиняє недостатня обізнаність. Дехто побоюється, що дитина з пробірки також не зможе мати дітей. Хибність такого уявлення демонструє приклад першої у світі дитині, зачатої таким способом, – Луїзи Браун. Вона вже має своїх дітей.

Віталій Радько, акушер-гінеколог: «Уже много таких детей, которые были зачаты путем зачатия в пробирке, но уже смогли самостоятельно воспроизвести свое потомство. Т.е. они не являются бесплодными. Им не нужны тоже вспомогательные методы репродукции».

Не варто лякатися, говорять фахівці, і правових аспектів застосування допоміжних репродуктивних технологій, як екстракорпоральне запліднення та сурогатне материнство. В Україні вони чітко врегульовані законодавством.

Ілля Щербатюк, спеціаліст із правових питань ДРТ: «Права абсолютно одинаковы, идентичны с правами людей, граждан Украины, которые рождены естественным путем. Для граждан Украины это означает, прежде всего, то, что этими методами нужно пользоваться, можно. Можно пользоваться разумно в тех ситуациях, когда естественным путем добиться результата позитивного не представляется возможным».

Новітні репродуктивні технології досить дорогі. Але існують соціальні проекти. Один із таких – «Дитина в кожну родину», який проводить цьогоріч клініка «Мать и дитя». У його рамках подружні пари зможуть пройти безкоштовне якісне обстеження. Це УЗД органів малого тазу для визначення фолікулярного резерву жінки, спермограма для виявлення чоловічого фактора безпліддя, консультація гінеколога-репродуктолога з гінекологічним оглядом і встановлення діагнозу. Спеціалісти клініки запевняють: майже кожна пара з безпліддям здатна народити власну дитину завдяки новітнім технологіям.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version