Чотири тижні ця алея була такою собі «майстернею під відкритим небом». Вісім скульпторів приборкували кам’яні брили. Останнього фестивального дня місце їхньої роботи стало імпровізованою виставковою залою. Камінь не лише ожив, а й заспівав. Друге – це заслуга «водоканалівців». Довелось добре помудрувати, згадує Сергій Овчаренко, аби скульптури стали водограями.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «В нас були попередні варіанти, щоб знизу були такі залізобетонні чаші, в які будуть встановлені ці скульптури, але потім були труднощі з виготовлення цих чаш».
Придивляється до нових скульптур і головний архітектор міста. Микола Упир зауважує: творіння митців вже стали окрасою Черкас.
Організатори фестивалю емоцій не приховують. Говорять, сталося все, як гадалося.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Я просто в захваті, я в щоці, наскільки все класно вийшло. Кожна яскрава, багатогранна, сьогодні просто для нас величезна проблема визначити, в яких місцях розташувати ці скульптури».
Поки у мерії мізкують, де розмістити скульптури. Віктор Крючков підказує, де б хотів бачити своє «Яблуко».
Віктор Крючков, скульптор (м. Черкаси): «Я думаю, йому місце біля мосту кохання…».
Малеча нові фонтани не оминає. Тим часом дорослі обирають фаворитів.
Після оглядин скульптур – усі поспішають до літнього театру. Там сьогодні востаннє в цьому році просто неба лунатиме авторська пісня…
Тож і вирішили у мерії наступного року подарувати черкасцям не місяць, а ціле співоче літо. Але це у майбутньому. Учасників ж восьмих «Співочих вечорів-2010» традиційно двоє. Першими до виступу готуються черкаські таланти.
У житті вони – банківська працівниця, кадровик, студентки та викладачка. Коли збираються разом – це вже учасниці гурту з незвичайною назвою «Буднітай».
В арсеналі гурту – численні перемоги у всеукраїнських та навіть міжнародному конкурсі.
У їхньому репертуарі як українські та російські народні пісні в обробках, так і авторські, а ще джаз-стандарти.
Гурт «Буднітай» – унікальний. В Україні існує усього декілька таких жіночих формацій. Наші підкорюють слухачів сильним вокалом.
Після виступу гурту «Буднітай» на сцену виходять скульптори-учасники фестивалю «Живий камінь». Журі визначає найкращих. Третє місце у приборканні каменю дістав скульптор зі Львова Андрій Дацко. Друге виборола «Риба» киянина Владлена Караченцева.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Перше місце присуджується Миколі Дзецині за його роботу «Болотяний сфінкс».
А «Яблуку» Віктора Крючкова, за результатами голосування, найбільше симпатизують глядачі. Поки у скульпторів хвилина слави, по той бік сцени до виступу готується харків’янин Сергій Бабкін. Він учасник минулорічних «Співочих вечорів». Каже: у Черкасах сподобалося.
Сергій Бабкін виступає, як завжди, босоніж.
Сергій Бабкін, виконавець: «Это не фишка, перед сценой снимаю обувь и все. Так удобно просто босиком. Многие выступают босиком».
Шанувальники Бабкіна всидіти на місці не змогли, і утворили під сценою імпровізовану фан-зону. Харків’янин на сцені викладається на всі сто. Як завжди, харизматичний, емоційний та вибуховий.
На десерт свого виступу Бабкін залишив найулюбленіші пісні черкаської публіки.
Вікторія Курченко, кореспондент: «Вісім вечорів, 18 учасників, понад 24 години живих співів. Такими були «Співочі вечори-2010».