Унікальна практика. Черкаським студентам-машинобудівникам пощастило побувати на майстер-класах у провідних німецьких конструкторів. Шестеро кращих спудеїв факультету автосправи ЧДТУ від’їздили на практику до Німеччини. Там на власні очі побачили, як виготовляють автомобілі-легенди на заводі «Фольцваген».
Вони повернулися в Україну тиждень тому. Але досі на емоціях від поїздки. Вразили черкасців не лише масштаби виробництва та красень-завод у Ганновері, а й рівень життя німців. Бо хлопці знайшли час між майстер-класами й екскурсіями на заводі-гіганті та встигли познайомитися ще й із Берліном.
Єгор Заяць, студент: «Мені сподобалась їхня педантичність і правильність. Чисті вулиці, мінімум реклами. Це дуже контрастувало на фоні України».
Шокував хлопців не лише менталітет німців і їхній спосіб життя. А й умови праці, які місцевим гарантує роботодавець.
Юрій Лук’янченко, студент: «Яка організація безпеки!!! Є своя пожежна частина, окремо – медична. Своя електростанція. Тобто все організовано на вищому рівні»».
Раніше, каже один зі студентів-щасливчиків Віктор, про завод-легенду доводилося лише читати в інтернеті та у книжках. І от виробництво різних моделей народного автомобіля (а саме так із німецької перекладається «фольцваген») вдалося побачити на власні очі. Це – кадді, амарок, мінівен, транспортер та інші.
Віктор Шемшур, студент: «Мы видели, как собирают автомобили, как их красят, испытывают».
Провідні конструктори й інженери чотири дні поспіль проводили екскурсії черкасцям. Студент Юрій дивується масштабам заводу. Такого розмаху не бачив, каже, ніде. Хоча доводилось бувати на автозаводах в Україні та Росії. Довжина цеху в ганноверському заводі – майже два кілометри. Дивується хлопець й іншим технічним надможливостям.
Юрій Лук’янченко, студент: «У них найбільший у світі автомобільний прес, який, скажімо, відразу дозволяє виготовляти кузов як окрему частину».
На університетському звіті хлопці розповіли однокурсникам про враження від поїздки. Показали світлини з подорожі.
Поїздку організував українсько-німецький центр, що діє при університеті. Його заснувала колишня викладачка університету. Вийшовши заміж за німця та ставши фрау Фіндлер, вона разом із чоловіком заснувала в рідному виші осередок.
Юрій Лега, ректор ЧДТУ: «Це була наша викладачка, яка більше 10 років проживає в Німеччині, але періодично приїздить до Черкас, бо тут живуть її батьки. Ми довго цю співпрацю планували».
Гроші на поїздку хлопці виклали із власної кишені лише частково. Левову частку витрат компенсувала німецька сторона. Головною умовою поїздки були відмінні фахові знання та високий рівень володіння німецькою.