Другу міську лікарню Черкас планують реорганізувати. Відібрати в лікарні кардіовідділення та передати його обласній. А те, що залишиться від Другої міської, переформатуватив хоспіс. Так званий останній прихисток для невиліковних хворих. Утім, колектив і пацієнти не вірять у слово «реорганізація». Вважають, що головна причина уваги до Другої міської – ласий шматок землі. Територія у три гектари та ще й в сосновому лісі. У проблемі розбиралася кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.
Ізпочатку року колектив Другої міської лікарні Черкас, як на голках. Містом гуляють різні чутки про майбутню долю установи. Медзклад спіткала реорганізація.
Майя Чернова, маніпуляційна медсестра Другої міської лікарні: «Ми за те, щоб не було цієї реструктуризації. Щоб залишилося наша лікарня на тому місційу тому складі, як вона є. І після нового року, після тої комісії, яка була, ми ходимо всі на нервах».
На кардіологічне відділення Другої міської накинула оком обласна лікарня.
Олег Стадник,директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «В обласній лікарні відсутній напрямок кардіологічного профілю. Вона звернулася з пропозицією взяти в повному складі на свою територію з усіма працівниками, з усіма видатками кардіологічне відділення Другої міської лікарні».
У Другій міській такій новині не зраділи. Різати по живому занадто боляче, нарікають у колективі.
Світлана Алексеєва, головний лікар Другої міської лікарні: «Ні, не хотілось би. Руйнувати лікарню абсолютно не хотілось би, абсолютно. Тому що є певний контингент хворих, який лікується в тому ж кардіологічному відділенні, який, я думаю, не потрапить в обласну лікарню».
А це – сила-силенна хворих. Кардіологічне відділенняДругої міської, як і вся лікарня, постійно перевантажене. Тільки торік у кардіовіддленні пройшли лікування півтори тисячі черкасців – після інфарктів, стенокардійі гіпертоній.
Ірина Івашута, завідувачка кардіологічного відділення Другої міської лікарні: «Городские жители не смогут лечиться в областной больнице. Зачем же выбрасывать наших больных?!».
Віра Ткаченко, пацієнтка Другої міської лікарні: «Ми дуже просимо: не закривайте лікарню. Я тут лікуюся втретє. Такого ставлення, такого ефективного лікування я не бачила в жодній лікарні».
Катерина Пономаренко, пацієнтка Другої міської лікарні: «Я проти, і всі люди проти. Що вони видумують? Кому це потрібно? Земля комусь потрібна, нам тежпотрібна земля, щоб нам тут лікуватись. Хай не видумують це закриття. Половину нашого здоров’я цим забирають. Як це так закрить. Що це за справи?!».
Владислав Гужва, пацієнт Другої міської лікарні: «Очень расстроился. Потому что здесь очень хороший коллектив, как мать, как родные. Здесь свежий воздух, первый этаж. Легко выйти пройтись. Нельзя это закрывать, просто нельзя. Это нечестно. Кто-то будет здесь что-то ненужное строить, а больные отдельно – это несправедливо».
Саме в занадто привабливій території у три гектари та ще й в сосновому лісій полягає причина нинішніх проблем медзакладу, вважають і пацієти, і колектив. Уже зараз лікарню обступають маєтки багатіїв. Міська влада називає подібні звинувачення безпідставними.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Мова йде не про закриття Другої міської лікарні, а мова йде, що в разі ухвалення рішення по кардіологічному відділенні, реорганізація в повноціннийхоспіс – для надання допомоги тим, хто перебуває в термінальній стадії і має період невиліковної хвороби».
Петро Терещенко, голова ініціативної групи Другої міської лікарні: «Это второе терапевтическое отделение. Оно закрыто. Здесь не только хоспис, здесь можна было любое отделение расположить. И мы боимся, что Вторую городскую больницу ждет такая же участь в результате реорганизации. Потому что мы его отдали городу. Эта территория уже не больничная, и она никому не нужна».
Захищати Другу міську лікарню працівники обіцяють до останнього. Якщо потрібно – з палаткамита пікетами.