Робота за кордоном

0

Криза та безробіття прискорили і посилили процес трудової міграції. Люди їдуть до інших країн у пошуках заробітку. Відтак кількість фірм-посередників, які працевлаштовують громадян за кордоном, суттєво збільшилась. Серед них є й такі, що діють незаконно. Ті, хто все ж вирішив попрацювати за кордоном, – повинні вміти себе захистити. Спеціально розроблений довідник «3+7: проста арифметика легального працевлаштування за кордоном» – Вам в цьому допоможе. Переглядали довідник і кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Багато фірм, які допомагають людям влаштуватися на роботу за кордоном, виявляються шахрайськими. Аби захиститись від злодіїв, слід бути юридично обізнаним. Адже найчастіша причина потрапляння українців до трудового полону – недостатня поінформованість.
Людмила Костенко, черкаський «Жіночий центр»: «Недостатня освіченість молодих людей. Вони не знають усіх загроз, які на них чекають. Вони не мають, можливо, відповідної юридичної підготовки. Так, сподіваються, на «авось», на те, що все пройде для них безпечно».
Для убезпечення наших громадян від можливих ризиків та загроз, пов’язаних із виїздом за кордон, проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи. Свого роду юридичним інформатором став і довідник «3+7: проста арифметика легального працевлаштування за кордоном», створений за ініціативи Благодійного фонду «Нові традиції».
Сергій Зайцев, ГУ Зовнішніх зносин та європейської інтеграції: «Це документ «3+7» – три основні поради і 7 порад, які є бажаними для використання. Це активне використання, оскільки на сьогодні дуже багато було звернень громадян до Міністерства зовнішніх економічних зв’язків щодо колізій, які виникали в країнах, де вони працюють».
Довідник містить поради, які дозволяють майбутнім заробітчанам бути впевненими при виборі посередника, дає рекомендації щодо контрактів, робочих віз, допомагає спланувати від’їзд та потурбуватися про безпечне перебування за кордоном. Основні поради, які містяться у довіднику, досить прості. Фірма, до якої ви звертаєтесь, повинна мати ліцензію на здійснення посередницької діяльності. Також майбутнім заробітчанами радять звернутим особливу увагу на підписання трудового договору з роботодавцем. Важливим є і те, що працівник, перш ніж виїхати за кордон, повинен подбати про питання легального проживання та роботи. З повним переліком порад і рекомендацій довідника, можна ознайомитися на сайті www.ZAROBITCHANY.org у розділі – «Юридична допомога».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version