Щедрівочка щедрувала… 15 січня на сцені обласного драматичного театру колядували, щедрували та віншували. Вже вдруге в Черкасах пройшов фестиваль «Різдвяна Коляда». Його учасниками стали музичні колективи міста й області, а також гості зі Львова. Західні колективи на фестиваль запросив настоятель греко-католицької церкви отець Юліан. Він же разом із черкаською мерією організував на Театральній площі і різдвяну вуличну Коляду. Журналісти ВІККА-НОВИН не колядували, але із задоволенням розкажуть про різдвяний настрій і героїв вертепів.
Із початку навчального року дитячо-юнацькі колективи міста готувалися до Коляди. Вибирали репертуар, шили костюми та проводили репетиції. Тепер на сцені дивують і захоплюють.
Ірина Варавіна, вчитель Черкаської музичної школи №1 ім. М. Лисенка: «Наша колядка, оскільки ми живемо в центральній Україні, нам найбільше зрозуміла. Виконуємо українські народні колядки та в сучасному обробленні».
Співаки та музиканти виконують традиційні й оригінальні колядки та щедрівки. Молодь – у сучасній інтерпретації.
Олександр Стадник, керівник Руськополянського фольклорно-етнографічного ансамблю: «Поляни»: «На жаль, мало дорослих колективів виступали. Звичайно, це добре, щоб діти навчались, але треба, щоб і дорослі долучалися. У мене є побажання, щоб колядки та щедрівки виконували без сучасних обробок. Як на мене, в такий спосіб «опошляється» сама колядка».
На фестиваль «Різдвяна Коляда» завітали і львівськи артисти. Театр «Мета» показав свій вертеп. В оригінальній інтерпретації актори представили царя Ірода, козу, чорта та ангела. Дитячо-юнацький хор храму Святих Ольги та Єлизавети привіз галицькі, волинські та лемківські колядки.
Дзвінка Шаломага, солістка хору: «Колядка об’єднує весь український народ. Ми звикли виступати, нам однаково, де колядувати».
Ольга Баглай, керівник Львівського дитячо-юнацького хору храму Святих Ольги та Єлизавети: «Нам дуже цікаво колядувати. Співаємо галицькі колядки, вчимо всі, що є в Україні».
Ті, кому не пощастило потрапити до театру, дивилися Коляду на великих екранах. А вже згодом черкащани наживо слухали виступи колективів на Театральній площі. Тут же можна було згуртуватися біля багаття та зігрітися глінтвейном і поласувати пряниками.
Різдвяні забави планують влаштувати й наступного року, але більш масштабні.
Валентина Шепецька, начальник відділу культури та туризму МВК: «Плануємо вже не одноденний фестиваль, а кілька днів, щоб більше колективів могли взяти участь».