Понад тридцять осіб претендують на одне робоче місце. Така ситуація на ринку праці області. У Черкасах ще гірше: вакансій усього вісімдесят, а безробітних на сьогодні – понад чотири з половиною тисячі. Утім, у центрі зайнятості такий стан справ на ринку праці критичним не називають. Там запевняють: у 2009 було й гірше. А які фахівці цьогоріч потрібні працедавцям – дізнаєтеся із сюжету.
Увесь 2009 рік ринок праці неабияк лихоманило. Підприємства постійно скорочували власні штати, тому навіть професіонали лишалися без роботи.
Володимир Вовченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості: «Протягом 2009 послугами нашої служби зайнятості скористалося 89 тис. незайнятих громадян. Більше 13,8 тис. отримали профорієнтаційні та профконсультаційні послуги».
Торік допомогу з безробіття отримували понад шістдесят п’ять тисяч черкащан. На ці виплати з Фонду соцстраху використали більше ста вісімдесяти семи мільйонів гривень.
Володимир Вовченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості: «За нашою допомогою вдалося працевлаштувати 28,5 тис. незайнятих громадян. 6,4 тис. безробітних пройшли професійне навчання підвищення кваліфікації та знайшли свою роботу».
Як і минулого року, шансів знайти роботу у 2010, за словами Володимира Вовченка, більше у продавців, водіїв, лікарів, трактористів, ремонтників, а також кухарів, швачок та менеджерів. Усе ж, на сьогодні кількість вакансій мінімальна: в області – всього сімсот вільних місць, у місті – вісімдесят.
Володимир Вовченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості: «З початку року у базі даних служби зайнятості області налічувалося тільки 6,7 тис. вакансій, які надійшли від 2000 роботодавців. Це в 2 рази менше, ніж було у 2008 році».
Центр зайнятості, наголошує Володимир Вовченко, намагається усілякими методами боротися з безробіттям. Тут навіть пропонують працедавцям відшкодовувати витрати на зарплату. За працевлаштованого з Фонду соцстраху дають двадцять тисяч гривень на рік. А ще самим безробітним у центрі зайнятості пропонують розпочати власний бізнес. Стартовим капіталом у розмірі майже вісімнадцять тисяч гривень тут теж забезпечують. Щоправда, цьогоріч розпочати власну справу у такий спосіб зможуть лише півтисячі черкащан.