додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Рибоохоронці пильнують не лише водойми, а й базари

Рибоохоронці пильнують не лише водойми, а й базари

0

Нерестове табу для рибалок триває. Нагадаю, із 1 квітня і аж по 10 червня ходити до водойм по рибу заборонено. Інспектори цілодобово їх охороняють. Браконьєрів карають штрафами та притягують до кримінальної відповідальності. Усе ж їх не меншає, констатують у Держрибохороні. Процвітає і торгівля забороненим нині річковим делікатесом. Ще й перший місяць нересту не минув, а рибінспектори виявили понад шістсот фактів незаконних торгів. Торік за ВЕСЬ період було вполовину більше. Продовжить Вікторія Курченко.

На водоймах – нерест. А на базарі – рибні торги.
Юрій Трофименко, начальник оперативної групи Головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Документи на Вашу рибу!».
Прилавок у продавчині ломиться від риби, а документів – катма.
Анатолій Мироненко, перший заступник начальника Головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Як Ви розклали рибу та торгуєте без дозвільних документів? Водія, як їде без прав, зразу штрафують. Так само і вас».
Жінка телефоном кличе на поміч власника точки. Той із порога жаліється на перевіряльників.
Ігор Майсузенко, підприємець: «Підприємці не мають змоги торгувати та продавати. Вони порушують права підприємців на працю».
Підприємець каже: інспектори не дотримуються законодавчих вимог до перевірок. Ті відповідають: рейди планові, щотижневі. Адміністрація ринку – не проти. Вона теж пильнує, аби на прилавки не потрапляв незаконний товар.

Ірина Семко, інспектор із торгівлі ринку «Центральний»: «Будь-яка продукція, яка надходить на ринок із дозвільною документацією. Лабораторія ветекспертизи, яка розташована на ринку «Центральний», перевіряє цю документацію та якість риби, яка надходить на ринок».
Пані Валентина пропонує свіжих коропів, товстолобів і карасів.
Валентина, продавець: «Попервах була ще свіжоморожена, бо були документи на 700 кг і 800 кг. То торгували, а зараз же стараємося тільки ставкову. Що ж у тому році тільки бичками торгували. Це ж взагалі нікуди не годиться».
Риба в усіх тутешніх торговців, з’ясували інспектори, ставкова та морська. Забороненого річкового делікатесу немає. Це за документами. Як насправді – важко перевірити. Незаконослухняні підприємці, каже рибінспектор із великим досвідом, знаходять, як обійти закон.
Юрій Трофименко, начальник оперативної групи Головного управління Держрибохорони в Черкаській області: «Зазвичай вони цю нерестову рибу беруть під накладні холодильників, підприємств, які зараз морозять. І під цю свіжу рибу підкидають і торгують».
Штрафи нечистих на руку торговців теж не лякають. Бо найбільший – усього 255 гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version