Дніпровський берег від забудови взялася визволяти черкаська влада. Зробити це і міське, і обласне керівництво обіцяли вже багаторазово. І от у минулу п’ятницю з карти міста ледь не зник кафе-бар «Робінзон». Ключове слово «ледь», бо перший показовий демонтаж із тріском провалився. Хоч посадовці до останнього переконували, що демонтажу не минути. Бо мають на те рішення суду останньої інстанції. На захист розважального закладу, що в Дахнівці, стали його працівники з групою підтримки. Вони обіцяли своїми тілами перегородити дорогу, як побачать на ній важку техніку. Утім, техніка так і не прибула… Чому – в репортажі Вікторії Курченко.
Ще й восьмої ранку немає, а біля «Робінзона» з десяток машин. Люди кажуть: приїхали боронити заклад від знесення. Представляються працівниками кафе та їхніми родичами. Усередину пускають хіба що журналістів. Директорка показує свої володіння. Говорить: ще 13 років тому на цих 36 сотках був смітник. Її родина живе поруч, тож і вирішила у свій час навести лад. А згодом і бізнес започаткували.
Надія Головня, директор кафе-бару «Робінзон»: «Спочатку тут було 3 бесідки, потім наступного літа- 5, потім іще… Зараз прийшла нова влада,й почався повний “беспрєдєл”. Прокуратура восениподала на мене позов,бо кажуть, що в мене самозахоплення».
Вона категорично не згодна. Запевняє: має всі дозвільні документи. Правда, ознайомитися з ними ближче журналістам не дає.
Надія Головня, директор кафе-бару «Робінзон»: «Оця земля, 16 га, з 2003 року фірма «Агрополіс» взяла в оренду в міської ради. Вони проплачують за землю. Я фактично на їхній території. Ми знайшли спільну мову з господарем «Агрополіса», уклали з ним договір, який дає мені добро на будівництво».
Проти екологи. Чотири роки вони з керівництвом «Робінзона» з’ясовували стосунки в судах. Претензій до закладу в інспекції чимало.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «Кафе «Робінзон» побудовано на землі, яка не була відведена, – це по-перше. По-друге, кафе розташоване в прибережно-захисній смузі. Це є порушення екологічного законодавства».
За словами Миколи Клименка, вже є рішення суду про знесення «Робінзона». Оскарженню воно не підлягає. І додає: зараз Феміда вирішує долю ще кількох прибережних забудов.
Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «І з «Бочкою» судимося, і з «Агро-каскад», і з «Ремпобутсервіс». Сьогодні подалий на «Царське село». Це стосується і «Селени» теж. Усі будівлі, якірозташованів прибережно-захисній смузі, будуть прибрані».
Атмосфера стає ще напруженішою. По один бік – державні виконавці та правоохоронці. По інший – група підтримки директорки.
Олег Клименко, державний виконавець: «Уже на місце прибули представники спеціалізованих організацій, які будуть займатися розібранням, демонтажем і т.д., і т.п.».
Надія Головня, директор кафе-бару «Робінзон»: «Я хочу ознайомитися з документами, мені треба час».
Кілька годин Надія Головня вмовляла посадовців не чіпати її заклад. А її прибічники погрожували своїми тілами перегородити дорогу, як побачать на ній важку техніку. Та вона так і не прибула. Владці ніяк не могли розібратися, хто ж тому виною. А тут ще й дощ уперіщив. Намоклі виконавці роз’їхалися. Та обіцяли повернутися.