Всеукраїнська енергоощадність. Протягом двох днів у Черкасах навчали як впроваджувати енергоефективні проекти. Захід організувала "Асоціація міст України". Своїм досвідом на ньому ділилися і черкаські підприємства. Про що говорили знає Яна Федоровська.
З "Асоціації міст України" до Черкас приїхали, аби започаткувати курси енергоощадності. Місто, кажуть, обрали не випадково, бо досвід комунальної модернізації воно вже має. Тому для місцевих реформаторів з собою привезли й кардинально нові проекти.
Максим Ковинєв, аналітик "Асоціації міст Ураїни": "Перевод устаревших котлов газовых на котлы с использованием биомасы, там отходов сельського хозяйства и т. д. Или допустим переход устаревшых газовых котлов на генерационные установки с выработкой и тепла и електричества".
Свій досвід економії презентували працівники "Черкасиводоканалу". Хизуватися, кажуть там, є чим. Бо внаслідок оновлення устаткування на насосних та каналізаційних станціях, споживання електроенергії водоканалівці зменшили на 40 %.
Світлана Лісковець, заступник директора КП "Черкасиводоканал": "В цінах 2014 року це буде близько 11 млн грн. Якщо б ми сьогодні не застосували ці заходи, то сьогодні був би тариф не 7.62 (це разом водопровід та каналізація) а це було б ще плюс 67 копійок".
Повчитися енергоощадності до Черкас приїхав і мер Нової Каховки Володимир Коваленко. Каже, вже знає, що із побаченого у Черкасах, запроваджуватиме у своєму місті.
Володимир Коваленко, мер Нової Каховки (Херсонська область): "Я за основу хочу взяти систему роботи з населенням з метою створення ОСББ. Встановлення будинкових пунктів обліку тепла. Також мені сподобалась система альтернативного забезпечення опалення котелень".
Аби реалізувати ці енергозберігаючі проекти, необхідні великі капіталовкладення. Та в "Асоціації міст України" переконують: заощадити на них можна буде у рази більше.