Отрута для гризунів поруч із харчами, банки із фарбами біля картоплі, волосся в молоці, відсутність спецодягу та небезпечний посуд. Такі порушення умов харчування дітей виявили працівники прокуратури області в навчальних закладах Черкащини. Ці випадки не поодинокі. Із понад чотирьох тисяч санітарно-епідеміологічних обстежень у садках, школах та інтернатах порушення санітарного законодавства зафіксовано в 15%. Чи покарані винуватці – знає Ольга Скорик.
Дітей Черкащини труять, оббирають та обділяють. Прокуратура Черкаської області провела перевірки садочків, шкіл, інтернатів і медичних закладів. Результатами прокурори вжахнулися.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Я все розумію, але якщо поряд із продукцією, яку через годину чи півтори треба давати на обід учням школи, і там поряд зберігаються отрутохімікати для травлення гризунів, то що можна говорити про якийсь рівень безпеки життя і охорони здоров’я дітей».
І такі випадки на кожному кроці. Микола Лісовий говорить: виною всьому недобросовісне виконання деякими працівниками своїх обов’язків і відсутність належного контролю з боку санітарно-епідеміологічних служб. Унаслідок перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто три з половиною сотні посадовців, відсторонено від роботи понад дві сотні працівників навчально-виховних закладів області, призупинено експлуатацію понад півсотні об’єктів та вилучено 200 кілограм неякісних продуктів. Невтішні результати перевірок і в медичній галузі, кажуть працівники прокуратури. Дітей не скрізь безплатно та якісно лікують.
Ігор Рогатюк, перший заступник прокурора Черкаської області: «Прокурор міста Умані виявив, що лікар-рентгенолог Уманської міської дитячої лікарні здійснює прийом коштів від пацієнтів на придбання рентгенівської плівки в сумі 30 гривень. Як виявила перевірка, зібрані кошти ніде не обліковували та невідомо, на які потреби використовували».
У цій же лікарні брали благодійні внески чітко встановлених розмірів із батьків неповнолітніх і за ультразвукову діагностику.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Порушено 23 кримінальні справи у сфері охорони здоров’я, внесено 59 приписів і подань, принесено 31 протест, притягнуто до відповідальності 172 посадові особи, відшкодовано близько 20 тисяч гривень. Органи опіки та піклування Чорнобаївського, Катеринопільського, Придніпровського районів не забезпечують належне виконання вимог законодавства щодо соціального захисту, охорони майнових і житлових прав неповнолітніх».
Володимир Брожик, начальник ГУ охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «На ті всі подання прокуратури області зроблені відповідні висновки, проведені комісійні перевірки. Хочу доповісти, що по тих кримінальних справах, які на сьогодні ведуться з питань охорони здоров’я, звільнений головний лікар Монастирищенського району, а інші питання передані слідству».
Прокурор Черкаської області наголосив, що подібні перевірки триватимуть і надалі.