День людей у помаранчевих жилетах. Своє професійне свято учора відзначили комунальники. У Черкасах їхня армія налічує майже три з половиною тисячі людей. У когось дбати про комфорт містян виходить краще. Інші – постійно отримують на горіхи. Та зараз не про них. А про комунальників, які навіть у своє свято працювали. Розповідає Вікторія Курченко.
Вони якнайкраще знають, що вода – це життя. І дбають, аби вона була в кожній оселі. Навіть у своє професійне свято водоканалівці – серед труб і колодязів. Цех водопостачання та водовідведення негласно називають «швидкою аварійною допомогою».
Василь Литвиненко, начальник цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «Робота дуже важка, цілодобова. Якщо виникає якась аварійна ситуація, то люди працюють до її повної ліквідації. Ніхто не лишає раніше часу свої робочі місця. Бо знає, що за ним водопостачання та водовідведення нашого населення».
Форс-мажори в роботі водоканалівців – не рідкість. Бо міські мережі, кажуть, геть зношені. Ось тільки-но полагодили колектор на розі вулиць Богдана Хмельницького та Гоголя, як той рвонув на іншому кінці міста.
Юрій Литвиненко, бригадир аварійної бригади мереж водовідведення КП «Черкасиводоканал»: «Треба ж комусь працювати. Воно спочатку смердить, а далі – вже ні».
Юрій Литвиненко на підприємстві працює вже десятиліття. Справу батька нині продовжує син. І таких династій на «Водоканалі» чимало. Хоч часто і днюють, і ночують на роботі, та рідні не сварять, запевняють аварійники.
Ігор Кравченко, бригадир аварійної бригади мереж водопостачання КП «Черкасиводоканал»: «Жінка вже звикла, діти теж. Головне – щоб платили зарплату, а ми людям давали воду. От і все».
Найтяжче, кажуть комунальники, працювати взимку. Бо ж мають справу з водою. Натомість влітку дошкуляє сморід. Хоч праця і надскладна, та водоканалівці за свої місця тримаються.
Василь Литвиненко, начальник цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «Я практично тут виріс, прийшов відразу після служби в рядах Радянської армії. Це моє перше робоче місце. Маю єдиний запис у трудовій книжці».
Другою домівкою «Водоканал» вважає і Сергій Овчаренко. Він пройшов шлях від звичайного майстра до директора підприємства. Тут працює із 1978 року.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Я горджуся тим колективом, яким сьогодні керую. Тому що, наприклад, бувають такі екстремальні ситуації на тих же колекторах. Уночі. Я не турбуюся, що якщо в 2 години ночі трапилася просадка, то десь хтось не відреагує, десь хтось не приїде. Реакція моментальна».
Подяки від містян за свою роботу комунальники не чекають. Просять лишень, щоб ті раціональніше використовували воду, каналізацію не плутали зі смітником і справно платили за послуги.