додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Привокзальний мікрорайон у Черкасах більше не заливатиме

Привокзальний мікрорайон у Черкасах більше не заливатиме

0

Привокзальний мікрорайон у Черкасах більше не заливатиме. На останній сесії міськради депутати відшукали в природоохоронному фонді понад півмільйона гривень. За ці кошти по вулиці Смілянській нарешті прокладуть зливову каналізацію. Пощастить найближчим часом ще Одеській і Козацькій. Там водовідвідні мережі побудують за кошти від продажу муніципальних облігацій. Та це – крапля в морі, кажуть фахівці. Справжню панацею проти всеміського потопу відшукала Вікторія Курченко. Усі подробиці – в її спеціальному репортажі.

Не дороги, а ріки й озера. Автівки-потопельники. Калюжі метрової глибини. Містяни пересуваються Черкасами вбрід.
Жителька м. Черкаси: «Я оце плетусь з ринка. Бардак повний».
29 червня 2011 року стихія кинула виклик Черкасам. Велике місто виявилося безсилим проти великої води. Найповноводніші – «Південно-Західний район» і «Митниця».
Житель м. Черкаси: «Аварийные службы не работают».
Виправдання міських керманичів: рекордні опади просто не до снаги комунальникам.
Невдовзі небесна канцелярія знову випробовуватиме Черкаси на міць. Правда, аж так не лютуватиме, прогнозують синоптики.
Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометеоцентру: «У жовтні опадів буде більше, ніж у вересні. Більш суттєвих ми очікуємо у другій половині. Але рекордних значень у цьому році ми не прогнозуємо».

Та навіть нерекордні опади – біда для Черкас. Протяжність міських вулиць аж 370 км. А зливової каналізації – учетверо менше. Ще в 70-их роках тодішнє керівництво зрозуміло, що мережі не витримують потік води з міста. Бо те активно розростається. Тоді почали будувати два додаткові зливові колектори. Один – від Смілянської, неподалік озера «Ріцца», і аж до Мисливського узвозу. Інший – від Можайського до Крилова.

Вікторія Курченко, кореспондент: «Прямо піді мною на глибині 20 метрів проходить один із цих колекторів. Діаметр обох – вражаючий. Цього – майже 3 м, іншого – 2. Та у 86-му році безгрошів’я завадило завершенню будівництва. І ось уже понад два десятки років входи до стратегічних об’єктів Черкас забетоновані та заґратовані».
Владці про ці об’єкти говорити не люблять.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Там залишилося збудувати виходи в Дніпро. Нехай це 300 м із очисними спорудами, з усім. Якщо зараз братися за будівництво, то приблизна вартість – не менше річного бюджету м. Черкаси».
Колектор-недобуд є й на вулиці Смілянській. Від літака до нового автовокзалу. Колись у нього вклали мільйон рублів. Лишилося небагато – збудувати накопичувальний басейн на околиці Черкас.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Але чи хтось не захотів, чи не вдалося домовитися. Зараз великі затрати там не потрібні. відновити, бетон порозбивати, дещо колектор промити. Думаю, що треба 1,5-3 млн. грн. Це елементарне зробити».
Якби ці колектори добудувати, каже фахівець, центр Черкас і прилеглі райони назавжди забули б, що таке потоп. І навіть потреба в озерах на Конєва та Смілянській зникла б. Та в міських керманичів таких масштабних планів натепер навіть немає.
Олексій Леонов, заступник міського голови м. Черкаси: «Є в нас проблемні місця – вул. Козацька й Одеська. У цьому році ми починаємо реконструювати ці вулиці. Одним із компонентів є будівництво там зливових каналізацій».
Пощастить найближчим часом і Привокзальному мікрорайону. По Смілянській нарешті прокладуть зливову каналізацію. Необхідні понад півмільйона гривень міські депутати знайшли наприкінці минулого тижня. А на озері «Ріцца» встановлять автоматичні насоси.
Сергій Отрешко, голова ГО «Рідне місто Черкаси», депутат Черкаської міської ради: «Ми вирішуємо два завдання. По-перше, автоматичне відкачування води відбуватиметься не тоді, коли всі починають тонути. По-друге, ця вода не тектиме по збудованому покриттю вул. Смілянської, бо тоді воно витримає максимум 2 роки».
До сезону дощів, запевняють у мерії, Черкаси вже готові. До приватного підприємства, яке від цього літа опікується водовідведенням із вулиць, у владців претензій немає. Раніше – це був клопіт комунальників із «ЧЕЛУАШу».
Олексій Леонов, заступник міського голови м. Черкаси: «Я можу відверто сказати, що 99% зливових решіток і приймальних колодязів прочищено. Проведені роботи з осушування басейнів, із очищення від пет-пляшок, гілля».
До найголовнішого, бідкаються екологи, у владців руки так і не дійшли. Захисники природи з жахом чекають дощів. Бо весь бруд із вулиць потрапляє прямісінько у Дніпро. Із 14 – лише один зливовий сток у Черкасах має очисні споруди.
Олександр Бовсуновський, начальник Черкаського регіонального управління водних ресурсів: «Звичайно, що вони дороговартісні. По-перше, для них треба в місті відвести ділянку. По-друге, потрібні гроші. Це 1,5 – 2 млн. грн. Оце такі споруди будуть коштувати».
А поки ж стихійним лихом лишається дощ для черкаської Дахнівки. Це один із мікрорайонів Черкас, де зовсім немає зливової каналізації.
Борис Олійник, дахнівчанин: «Як дощ пройде, то, буває, вода стоїть ще тиждень, 10 днів. Не можна пройти».
Борис Маркович уже й не вірить, що їх колись порятують від великої води. 30 років без надії сподівався. Тепер допомагатиме собі сам. Уже прикупив машину щебеню. Робитиме власноруч захисний бар’єр від дощової води.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version