Сміття – геть! Приватні домоволодіння у Черкасах інспектують на предмет його наявності. Експертна комісія вже перевірила приватний сектор по вулиці Ільїна та вулиці Благовісній. Перевірку здійснюють представники муніципальної інспекції, комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» та міського управління екології. Мета таких рейдів – укладання угод про вивезення сміття та сплата заборгованих коштів за вже надані послуги. Проблема вивезення та утилізації сміття для Черкас не нова. Як планують її вирішувати міські посадовці у майбутньому – в сюжеті далі.
Марина Лук’яненко, кореспондент: «Згідно з правилами благоустрою міста, власники приватних домоволодінь відповідають і за прилеглу до будинків територію. Бур’ян, сміття та опале листя на ній вони повинні прибирати та вивозити самостійно».
Мешканка першого будинку, до якого з перевіркою завітала комісія, з правилами благоустрою міста ознайомлена. За словами жінки, бур’ян біля паркану її будинку – завжди виполотий, дерева – обрізані, а сміття – прибране. Та все ж у державної комісії кілька зауважень для господині знайшлося.
Заборговані місту кошти за вивезення сміття жінка погоджується сплатити відразу. Адже на боржників та тих, хто відмовляється укладати угоди про вивезення сміття, чекає адміністративна відповідальність та штраф. Натомість для тих, хто бажає укласти відповідну угоду, передбачено її підписання на місці.
Ігор Кіта, Департамент муніципальної інспекції МВК: «Для мешканців це дуже зручно. У представників «Служби чистоти» з собою є усі форми для заповнення, квитанції та інше. Тож, можна разом з ними укласти договір».
Представник муніципальної інспекції Ігор Кіта наголошує, що за допомогою укладання таких угод та регулярної перевірки прилеглої до приватних домоволодінь території згодом можна буде вирішити питання несанкціонованих сміттєзвалищ, які нині ледь не на кожному кроці.
Ігор Кіта, Департамент муніципальної інспекції МВК: «Особливо біля будинків, де ніхто нині не проживає, або біля будинків, де живуть люди похилого віку».
Таїсія Архипівна, пенсіонер, інвалід 1-ї групи: «Вы знаете, бросают прямо под калиткой мусор, а у нас же не тот возраст, что бы его потом отсюда таскать».
Таїсія Архипівна бідкається. Мовляв, нащо їй «те чуже сміття», клопоту зі своїм вистачає. Його пенсіонери утилізують самостійно, а тому потреби в укладанні угод та у сплаті коштів за вивезення сміття старенькі не вбачають.
Таїсія Архипівна, пенсіонер, інвалід 1-ї групи: «Прислали нам бумажку, что нужно за вывоз листья платить, где же это видано такое. Я платить за это не буду, сразу говорю.
Відмова від сплати коштів місто від сміття аж ніяк не врятує, – переконують бабусю члени комісії. Чинний тариф для приватного сектора й без цього не покриває реальних затрат комунальників. Через що уникнути підвищення тарифів навряд чи вдасться.