Почути «живі звуки» відтепер матимуть нагоду учні черкаської спеціалізованої школи № 37 для дітей з вадами слуху. Завдяки Всеукраїнському благодійному Фонду Надії і Добра заклад отримав два слухомовленнєві комп’ютеризовані механізми. Спеціальна програма обладнання дає змогу ефективно розвивати мовлення та слух у дітей. А завдяки візуальній звуковій стимуляції діти мають нагоду максимально наближатися до живої правильної вимови. Сучасне обладнання для дітей з вадами слуху в дії бачили наші кореспонденти.
Почути звуки природи, птахів, тварин відтепер мають нагоду вихованці черкаської спеціалізованої школи № 37. І все це завдяки новому сурдологічному обладнанню «Живі звуки», придбаного за кошти благодійників. Сьогодні у закладі близько 70-ти учнів. Усі дітлахи зі зниженим слухом або з глухотою. Завдяки новітній програмі діти в ігровій формі вчаться вимовляти потрібні звуки. Крім того, кожен звук супроводжується візуальним зображенням, що дозволяє більш ефективно розвивати мовлення та слух дитини.
Світлана Покутня, сурдопедагог: «Програма дає можливість формувати слух і мовлення дитини, спираючись на збереження аналізаторів, тобто в цьому випадку це зір. Дитина має можливість побачити все, що вона говорить».
Діти вчаться не лише вимовляти звуки, але і порівнювати свою вимову з правильною.
Програма також дає можливість записати візуальний образ промовленого слова чи промовленої фрази.
Для школярів заняття на новітньому обладнанні проходять легко і цікаво. А завдяки яскравим заставкам, захоплюючим вправам – діти втоми просто не відчувають.
Світлана Покутня, сурдопедагог: «Безумовно, позитивним є те, що програма складена і виготовлена, а також зроблена з використанням величезної кількості яскравих ілюстрацій, анімаційних зображень, різноманітних фотографій, які постійно змінюються і цим самим зацікавлюють дитину, заохочують до навчання»
Якісне технічне забезпечення навчального процесу – це ще один крок до повноцінного життя, ще одна можливість побачити усі його барви.