В Україні діє Європейська Конвенція прав людини. Ось тільки як користуватися можливістю відстоювати свої права в Європейському суді, співвітчизники не знають. Та й самі адвокати почасти в такій справі необізнані. Нещодавно справу проти України в Європейському суді виграв і черкасець Кирило Ткачов. Справи ще кількох жителів регіону невдовзі також розглядатимуть іноземні судді. Чим допомагає звернення до них, черкаським медійникам розповів секретар експерта Ради Європи з питань захисту маргінальних груп населення в Україні Андрій Федосов.
Статистика порушень прав людини в країні щороку зростає, констатує правозахисник. Найчастіше порушуються 3, 5 та 6 статті Конвенції прав людини. Йдеться про катування, приниження гідності та незаконне обмеження свободи. Прикладом таких порушень на місцевому рівні є кілька справ. Серед них – затримання Володимира Стадника за організацію акцій протесту вкладниками кредитних спілок.
Володимир Стадник, лідер громадської організації «Досить нас дурити»: «Суддя дав мені 10 діб. Хоча за законом мої дії повинні каратися обмеженням волі та штрафом».
Чоловік переконаний, якби не мав підтримки знайомих і колег, неодмінно став би жертвою системи.
Володимир Стадник, лідер громадської організації «Досить нас дурити»: «Їхній сценарій був такий – спочатку 10 діб, потім СІЗО, далі – клініка у Шевченково. Зацікавленість – присікти діяльність ГО щодо кредитних спілок і покарати в моїй особі активних вкладників».
Серед потерпілих від силових і контролюючих структур і племінник Ірини Бобіної – Олександр Архіпов.
Ірина Бобіна, тітка затриманого: «Суд десять хвилин і все. І сиди далі: ні передачу передати, нічого».
Чоловіка звинувачують у фінансових оборудках на мільйони гривень, хоча він лише працював менеджером у махінаторів. Останні – на волі, а Сашко вже півроку під вартою.
Андрій Федосов, секретар експерта Ради Європи з питань захисту маргінальних груп населення в Україні: «Мене дивує Черкаський УБОЗ. Це взагалі нова держава в країні з порушення прав людини».
Черкасців, права яких відстоюватимуть у Європейському суді, сьогодні вже троє. Усім допомагатимуть фахівці Ради Європи.
Зі 100 справ українців у Європейському суді – 98 виграшні. Утім, лише 40% позивачів отримують від держави відшкодування.
Р.S. Контакти: секретар експерта Ради Європи з питань захисту маргинальних груп населення в Україні Андрій Федосов: тел. -63-966-65-53, ucer.crimea@gmail.com