Пляжний сезон-2010

0

Пляжний сезон у Черкасах набирає обертів. Сумна статистика теж не стоїть на місці. З початку сезону вода вже забрала життя п’ятьох черкасців. Вони, за словами рятувальників, знехтували правилами безпеки. Здебільшого купалися в недозволених місцях. Щоправда, таких у Черкасах набагато більше, ніж безпечних. На всю тринадцятикілометрову прибережну смугу міста – лише п’ять комунальних пляжів, приблизно стільки ж і приватних. Наскільки вони готові до пляжного сезону-2010, а головне безпечні для відпочивальників, перевіряла Вікторія Курченко.

У Черкасах аж 13 кілометрів прибережної смуги. А цивілізованих пляжів – із десяток не набереться. П’ять зі них – комунальні, решта – приватні. Міські зони відпочинку до нового сезону причепурили. Тут поприбирали сміття, встановили смітники, пофарбували лавочки, полагодили роздягальні та туалети. А ще – ретельно обстежили дно.
Анатолій Бейн, начальник КП «Комбінат комунальних послуг»: «Все, що знаходили, ми вивозили звідти. Зраз можемо сказати, що у воді немає ніяких предметів, які можуть завдати шкоди людині, яка відпочиває».
Одним словом, тут пляжна ідилія для любителів поніжитися на сонечку.
Вікторія Курченко, кореспондент: «А тут відпочивальники засмагають між купами сміття. Що там у воді – можна тільки здогадуватися. Дно в цьому місці ніхто не обстежував, рятувальних постів немає».
Відпочивальники бідкаються на тутешні умови. А йти на той бік заплави – не хочуть. Говорять, незручно.

Альона, відпочивальниця: «Грязно, сюда страшно детей водить, никакой гигиены, ничего».
Микола Андрійович, відпочивальник: «Подивіться, яке сміття, який бардак. Купаємося, бо далеко не хочемо йти, от і все».
Це взагалі не пляж, говорить начальник «Комбінату комунальних підприємств». Принаймні поки що. Лише нещодавно міська рада виділила цю землю під створення комунального пляжу. Анатолій Бейн обіцяє: незабаром і сюди дійде цивілізація. На її створення витратять близько п’ятдесяти тисяч гривень. А поки рятувальники радять тут взагалі не купатися – не випробовувати долі.
Юрій Кривошея, заступник начальника управління цивільної оборони департаменту екології та безпеки МВК: «В 2007 году – 11 человек, 2008 – 9 человек, в 2009 – 7 человек. В этом году также не обошлось без трагедий».
Вода вже забрала п’ять життів, зазіхнула ще на дев’ять. Їх врятували.
Пляжні рятувальники у всеозброєнні.
Анатолій Брихуненко, рятувальник: «Ми маємо жилети, круг маємо, ласти і маски».
А ще аптечку для надання першої допомоги.
Віктор Шевченко, керівник рятувально-аварійної служби: «У день рятувальний пост обходиться в середньому 285-300 гривень».
Лише на трьох із п’яти комунальних пляжів на допомогу горе-відпочивальнику прийдуть фахівці. Рятувальні пости є на «Смілянському», «Пушкінському» та «Соснівському» пляжах.
Віктор Шевченко, керівник рятувально-аварійної служби: «Що стосується пляжу «Митницького» і «Дахнівського», ці пляжі не обслуговуються рятувальною службою, тому що ми не маємо матеріальних і технічних засобів, щоб їх обслуговувати».
Власники приватних пляжів теж економлять на рятувальниках. Наразі такі є лише на двох – «Рив’єрі» та біля санаторію «Україна». Решту господарів у Департаменті екології та безпеки обіцяють посварити та навіть написати листа до прокуратури.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version