Навіть у сімдесят можна знайти заняття до душі. Це доводять дахнівські пенсіонери. Зустрічати старість у спокої – їм не до вподоби. За теревенями на лавочці вони свій час теж не гають. Дахнівчани поважного віку вже три місяці, як співають у хорі. У такий спосіб місцевий комітет самооргназації населення вирішив відроджувати культурне життя у Дахнівці. Тепер на всіх святах у мікрорайоні душа програми – місцевий хор «Дахнівчанка». Про голосистих пенсіонерів у черговому сюжеті із циклу «Золотий вік».
Стіни дрижать, у вухах – дзвенить. Так розспівується хор «Дахнівчанка». Йому всього три місяці. У свій час пенсіонери неабияк зраділи пропозиції дахнівського комітету самоорганізації населення створити хор.
Зіна Данилівна, хористка: «Ми по молодості спілкувалися, зустрічалися на пікніках. Вже такого спілкування немає, всі поболіли».
Раніше, говорить інша дахнівчанка Ніна Андріївна, не знали, що й робити з вільним часом. Занять для пенсіонерів небагато: або хатніми справами займатися, або телевізор дивитися.
Ніна Андріївна, хористка: «Ми зазвичай сходилися до сусідів. Сиділи ввечері на лавочках».
Тепер ввечері у дахнівських пенсіонерів – інше заняття. Усі поспішають на репетиції.
Зіна Данилівна, хористка: «Відволікає від усіх болячки, душевної біди. Відчуваєш, що ти відпочиваєш».
Як і годиться, у цього хору є керівник. Йому досвіду не бракує.
Михайло Лопатін, керівник хору «Дахнівчанка»: «Я закончил когда-то Львовское военно-политическое училище, культурно-просветительская работа в войсках. Занимался художественной самодеятельностью всю жизнь: в доме офицеров, в солдатском клубе».
Хористки, говорить, всі з характером. Та підхід до своїх «дівчаток», так лагідно Михайло Михайлович їх називає, він таки знайшов. Жіночий колектив бере компліментами.
Михайло Лопатін, керівник хору «Дахнівчанка»: «Голоса у вас прекрасные, замечательные».
Після таких слів дахнівчанки навіть співають пританцьовуючи.
Пісні у репертуар добирають спільно. Найулюбленіші – ліричні.
Михайло Лопатін, керівник хору «Дахнівчанка»: «Основа нашего репертуара – это те песни, которые знают наши родители, мы восстанавливаем их».
Свою майстерність дахнівські хористи відточують на жителях мікрорайону.
Михайло Лопатін, керівник хору «Дахнівчанка»: «Мы пока экспромтом. Три раза мы уже выступали перед людьми».
Нині хористи готуються до нових виступів. Наснаги в цих пенсіонерів неодмінно вистачить. Вони готові щодня доводити, що навіть у сімдесят можна знайти заняття до душі.