додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Підприємці проривались до влади. Прийдуть і завтра (ВІДЕО)

Підприємці проривались до влади. Прийдуть і завтра (ВІДЕО)

0

Кілька сотень черкаських підприємців пікетували міськраду. Кликали чиновників до себе "на килим". Так хочуть відстояти свої МАФи. Їх міські обранці надумали зносити. До чого домовились кіосківці із владцями, і чи домовились взагалі – Ірина Головка розкаже.

Демонтаж семи газетних кіосків та звільнення півтора десятка працівників. Таке, бідкається черкащанка Ніна, очікує її, як кіоски почнуть зносити. На продовження її ліцензії у міськраді – табу.

Ніна Мальована, приватний підприємець: "У цей перелік потрапили 7 кіосків з пресою, які я маю демонтувати чи міська рада. Там не оговорено увесь механізм, але наскільки я розумію, що з держбюджету виділили кошти, щоб приїхала техніка, забрала кіоск і кудись його відвезла"

Віддавати свій бізнес люди не готові. Бо, кажуть, за рахунок малого бізнесу живуть не тільки вони, а і їхні наймані працівники. МАФівці припускають: на них війною пішли мережі супермаркетів.

Олег Лисак, керівник організації роботодавців Черкаської області у галузі торгівлі: "Прежде чем делать такие радикальные методы, что оставлять несколько тысяч человек без работы, то для этого сначала нужно создать рабочие места. Люди ж должны как-то жить. И кормить свои семьи"

Зранку обурені кіосківці йдуть брати в облогу мерію. Вислухати їх виходить заступник мера Юрій Гончаров. Переповідає: діалогу не вийшло. Та таке рішення виконкому, каже, і самого обурює. Недопрацювання, зізнається, є.

Юрій Гончаров, заступник міського голови: "За рахунок того, що прийнято мораторій у Черкаській міській раді, і людина тільки за рахунок цього не може продовжить свій дозвіл на торгівлю, то з такими людьми треба окремо розбиратись. Якщо у нас є дійсно, що без усяких документів стоять – то це одна категорія людей з якими, у нас є відділ муніципальної інспекції, який повинен цим займатися, є правоохоронні органи"

МАФи, говорить колишній очільник економічного департаменту Павло Карась, то давня міська проблема. Та пікет, мовляв, – це передвиборчий піар за рахунок підприємців. Хоч додає – черкаські кіоски все ж потрібно упорядкувати. А обом сторонам сісти за стіл переговорів.

Пало Карась, Всеукраїнське об’єднання "Черкащани": "Потрібно знайти такий шлях і визначити таким чином ситуацію з МАФами, щоб і в людей були робочі місця, і ситуація з малими архітектурними формами була цивілізована. Є десятки, сотні способів вирішення. Потрібна нова схема розміщення МАФів, потрібне нове архітектурне вирішення МАФів. Ця робота, про неї тільки говорять, а результату немає"

МАФівці запевняють: хочуть працювати легально. Але з продовженням ліцензій їм, мовляв, ставлять палиці в колеса. Про проблемні дозвільні документи говорить і міський секретар.

Олександр Радуцький, секретар Черкаської міської ради: "У нас більша частина підприємців страждає від того, що у нас мораторій. Тому, якщо зараз на виконком винесли рішення і підготував департамент, що це 243, то після прийняття мораторію таких кіосків стане майже на 2/3 частини менше"

Приватники потурбують міських обранців ще й завтра. Захищати свої МАФи прийдуть на виконком. Там, кажуть, хочуть діалогу та обговорень.

Олег Лисак, керівник Організації роботодавців Черкаської області у галузі торгівлі: "Если ничего не добьемся, то мы будем заказывать автобусы, брать покрышки и жечь их возле Администрации Президента"

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version