додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Під Черкасами і досі сваряться через будівництво підприємства із виготовлення курятини

Під Черкасами і досі сваряться через будівництво підприємства із виготовлення курятини

0

Будувати чи не будувати? Під Черкасами жителі п’ятьох сіл повстали проти розширення підприємства з виготовлення курятини. Бо на їхній території те хоче звести новий комплекс. Найбільше люди переживають за стан екології. Чи загрожує щось тамтешнім жителям насправді – дізнавалась наша Катерина Ковбій.

Це – кадри із минулого засідання Народної Ради Черкаського району в Мошнах. На ньому активісти з кількох черкаських сіл виступають проти будівництва нових курників. Територію у більш ніж сто гектарів під них попросило підприємство з виробництва курятини. Селянам таке сусідство не довподоби.

Микола Маніло, житель с. Яснозір’я: "Через 5-10 років оці десять сіл, вони практично вимруть. Повітря буде заражене. Вода буде викачана і закачана туди вже заражена. А на землі не можна буде сіяти, бо туди піднімуть радіонукліди, які там є".

А це вже сесія обласної ради за кілька днів. Тут ті самі активісти погрожують керівництву області акціями непокори, як ті дозволять будівництво нових курників.

Микола Маніло, житель с. Яснозір’я: "Вилітає у повітря сухий залишок. Це білок, який є алергеном. Вилітають феноли і солі тяжких металів. За рік викидається більше 50 мільйонів брудного повітря із курятника".

Натомість власники підприємства запевняють: курники екології не завада. Адже всі вони будуватимуться за найвищими європейськими стандартами.

Віктор Гринюк, директор підприємства: "Этот процес сегодня настолько у нас в компании прогресивен, что то, что говорять люди со стороны – совсем не так. В технологическом процесе используется оборудование. Кормление, освещение, поение, вентиляция. Вентиляцие есть, она присутствует".

Європейський підхід, за словами експертів, дозволить зробити нове підприємство цілком безпечним і для тамтешніх жителів.

Тетяна Бубнова, інженер землевпорядник підприємства: "С каждым человеком надо разговаривать отдельно. К каждому человеку точно так же приезжаем и обьясняем технологию производства. Убеждаем его в том, что это действительно не екологически-опасный обьект. И никакого вреда это приизводство не принесет ни их здоровью, ни их жизнедеетельности бытовой, профессиональной, никакой".

Наразі підприємці сподіваються на розуміння з боку тамтешнього населення. Адже, кажуть, таке будівництво дасть їм кількасот нових робочих місць. А ще – фінансовий поштовх до розвитку району.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version