додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Перевірка знань або чергове поповнення бюджету?!

Перевірка знань або чергове поповнення бюджету?!

0

Міністерство освіти, як поле чудес. Не перестає дивувати. А головне – продовжує збирати золоті монети з учнів та їхніх батьків. Черговий сюрприз їм підготували наприкінці навчального року. Замість звичних директорських контрольних, школярі писатимуть тести. Під новацію потрапляють учні з п’ятого до восьмого класу. Це перевірка знань або чергове поповнення бюджету?! У ситуації розбиралась кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.

Уже кілька тижнів поспіль налякані учні та схвильовані батьки штурмують черкаські книгарні в пошуках збірників завдань для підсумкових контрольних робіт і відповідей до них. Такий ажіотаж наприкінці навчального року породило саме Міністерство освіти, замінивши звичні директорські контрольні тестуванням. Воно й завдання підготувало, і добро на масовий продаж дало.
Софія Чіковіч, учениця 7 класу Черкаської ЗОШ №15: «Усі почали купувати ці зошити та готуватися. Бо всі дуже переживають, як його скласти, щоб отримати гарні оцінки. Оце єдиний магазин, в якому я знайшла за тиждень цей зошит. Я об’їздила всі магазини в Черкасах».
Тести діти писатимуть із чотирьох предметів: українська мова, історія, математика та іноземна. Аби бути в усеозброєнні, їм доводиться розкошелитися. Завдання з одного предмета коштують щонайменше 15 гривень, а відповіді – 10. За найскромнішими підрахунками, тестування від Міністерства для одного учня потягне сотню гривень із кишені його батьків.

Алевтина Супрун, мама школяра: «Я считаю, что это лишняя трата денег. Как всегда, наше правительство постаралось. Когда мы экзамены сдавали, книжек не покупали, но теперь другое время».
В’ячеслав Рибка, учень 8 класу ФІМЛІ: «Я вважаю, що ці книжки – це просто грабунок. Ці новації не дуже доречні. Аби їх запроваджував на початку навчального року, то можна було б підготуватися. Бо в кінці року ні підготуватися не можна, потрібно все повторювати, додаткове навантаження».
Олексій Вовк, учень Черкаської ЗОШ №2: «Я не задоволений тим, що зробили таку річ. Певним чином лякає. Складати іспити – це нерви».
Микола Филимонович, дідусь школяра: «Оце ж поспіхом. Ми зі Звенигородки приїхали. У нас узагалі такого немає. Тут хоч, Слава Богу, три примірники знайшли – немає англійської».
У книгарні говорять, із постачанням посібників проблема. Видавництво не встигає друкувати на всіх охочих.
Олексій Хуторний, продавець книг: «Це така величезна дурниця чергова, яку придумало Міністерство освіти. Воно все це на руку не учням і їхнім батькам, а тому, хто сидить зверху та рахує папірці».
Не купувати ані посібників, ані розв’язників закликає директорка департаменту освіти та гуманітарної політики міськвиконкому Ірина Топчій. Мовляв, це звичайний контроль знань на загальнодержавному рівні.
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Проходитимуть ці контрольні роботи у класах, де навчаються діти; проводитимуть їх вчителі, що навчають, і перевірятиме той самий учитель. Жодних комісій не будемо створювати. Ніхто не буде відслідковувати, наскільки діти списали чи самі написали».
На це розраховує і шестикласник Анатолій. Він уже запасся підручним матеріалом.
Анатолій Демченко, учень 6 класу Черкаської гімназії №9: «Посібник із відповідями я вже купив для того, щоб ті завдання, які важко виконувати, можна було «скатать».
Учителі не проти такої форми контролю, утім нарікають, що їх пізно попередили. Тестування заплановане з 10 до 20 травня, а начальні програми розраховані до кінця травня.
Оксана Мельниченко, вчителька української мови Черкаської гімназії №9: «Ми пришвидшили темпи роботи. Сьогодні вивчаємо займенник. Якщо я раніше мала давати 2 займенники за урок, то на минулому уроці ми розглядали їх набагато більше та працювали в іншому режимі. Доводиться корегувати свою роботу та роботу дітей для того, щоб встигнути».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version