додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Пенсійна реформа: якою вона буде?

Пенсійна реформа: якою вона буде?

0

Раніше думати про пенсію українці починали за 5 років до виходу на неї. Сьогодні про своє майбутнє більшість замислюється заздалегідь. На часі в Україні – пенсійна реформа. Остаточно сформувати закон урядовці планують до кінця березня цього року. Сьогодні ж активно триває його обговорення. Днями в Черкасах за круглим столом зібралися підприємці, представники громадських і політичних організацій, а також керівництво обласного Пенсійного фонду. Побували на заході й кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Пенсійна реформа в Україні назріла вже давно – альтернативи немає, констатують урядовці. 16 лютого у Верховній Раді відбулися громадські слухання. На черзі розгляд закону парламентом. Остаточно сформулювати проект планують до березня цього року. А вже до 2013 року в Україні повинна діяти збалансована солідарна пенсійна система.
Основою пенсійної реформи має стати страхова система. Коли кожен працюючий матиме персональний рахунок і щомісяця перераховуватиме на нього певну суму собі на пенсію. Таким чином урядовці планують зменшити дефіцит Пенсійного фонду.
Володимир Багрійчук, начальник головного управління ПФУ в Черкаській області: «Подивилися на Схід, на Захід. І побачили, як люди виходять із ситуації. Більшість завдяки страховій системі».
Переглянуть також і максимальний розмір пенсії.
Анна Вовкогон, заступник начальника головного управління ПФУ в Черкаській області: «На цей час законопроект передбачає 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних. Але багато громадян висловилися, що і цю межу треба зменшувати. Комісія підтримала пропозицію».

Переваги пенсійної реформи працівники головного управління обласного Пенсійного фонду перераховували довго. Із чимось учасники круглого столу погоджувалися, але вказували й на чимало суперечливих моментів.
Костянтин Стратілатов, підприємець: «На сьогодні Пенсійний фонд не є фондом накопичування коштів, він фактично збирає кошти та видає тим пенсіонерам, які заробили пенсію раніше».
Крім того, за словами підприємця, великою проблемою у формуванні недержавного Пенсійного фонду є нестабільність фінансових установ і низький рівень довіри до них.
Костянтин Стратілатов, підприємець: «У кожної людини є острах, що сьогодні я дам гроші у страхову, а завтра вона збанкротує, або хтось вкраде ці кошти».
А дефіцит Пенсійного фонду, який на 2011 рік прогнозовано 18 мільярдів гривень, присутні пропонують викорінювати шляхом виведення економіки з тіні.
Петро Шевченко, голова Федерації профспілок в Черкаській області: «Проблему дефіциту Пенсійного фонду солідарної системи ми вбачаємо в низькому рівні заробітних плат».
Під час круглого столу лунало ще чимало критики законопроекту. Чи будуть почуті та враховані пропозиції опонентів пенсійної реформи, покаже голосування у Верховній Раді.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version