До депутатів навідалися нирники. Зневірені пацієнти "Фрезеніуса" вкотре нагадали про себе на міській сесії. Просять фінансування для клініки. Бо щодень побоюються: доза гемодіалізу для них може стати останньою. Яна Федоровська знає більше.
За гемодіалізом Тетяна прийшла не до медиків, а до депутатів. У них просить фінансової підтримки. Вона пацієнтка "Фрезеніуса". Її клініка, каже, вже кілька місяців не може отримати належні кошти. Тому тривало-безоплатне лікування нирників зараз під великим питанням.
Тетяна Белінська, пацієнка "Фрезеніуса": "Це люди, які не можуть жити без гемодіалізу. Якщо їм не провести гемодіаліз, вони просто помруть. Є соціальний страх і паніка, тому що кошти не приходять вчасно і не заплановані на друге півріччя. Де їх брати? Ми змушені будемо виходити і перекривати дороги, лягати під машини наших депутатів, щоб вони щось робили"
Разом з Тетяною страждають ще з півтори сотні пацієнтів. І так роками. Аби боротися за свої права, вони створили громадську організацію. Саме її учасники постійно штурмують чиновницькі приймальні.
Ольга Артеменко, пацієнтка "Фрезеніуса": "Мы с губернатором встречаемся, мы с директором департамента охраны здоровья области встречаемся. Но очень много, к сожалению, обещаний просто. У меня вчера был вечером диализ, а сегодня приняла таблетку и пришла"
На сесію навідалися з десяток пацієнтів. Аби з міських фінансів на "Фрезеніус" "перекинули" кілька мільйонів. Самостійно держава наразі не в силі оплатити гемодіаліз. Недостатньо й обласної підтримки.
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: "З обласного бюджету станом за півроку виділено 33 млн. і у "Фрезеніу"с, і в обласну лікарню. Потреба – ще 28 млн. Половина пацієнтів "Фрезеніуса" – жителі Черкас"
"Зайві" кошти владці на нирників не пустили. Мовляв, у них інше призначення. Вирішити питання таки планують, щоправда, іншим коштом. Та спершу головному медику міста дають вказівки.
Олександр Радуцький, секретар Черкаської міськради: "Розробити програму, доручення – розробити програму та винести її на виконком. Потім на сесію міської ради. Тільки завдяки цій програмі може йти фінансування"
До вирішальної сесії для нирників – ще два тижні. У разі не допомоги, хворі обіцяють радикальніші дії.