додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Освітянське майбутнє

Освітянське майбутнє

0

У жителів Драбова – велика радість. 1 вересня свої двері відкриє Драбівський навчальний комплекс імені Васильченка. На цю подію в районному центрі чекали давно. Через фінансові труднощі приміщення зводили 18 років. Утім, коли одні сільські школи відкривають, інші потрібно закривати. Через низьку чисельність учнів утримувати навчальні заклади не рентабельно. В області близько 200 недокомплектованих установ освіти. Про це та багато іншого говорили освітяни на обласній серпневій конференції. Разом із представниками влади вони намагалися вирішити найболючіші питання. Подробиці – у сюжеті наших кореспондентів.

Щороку напередодні 1 вересня вони говорять про одні й ті ж проблеми. Освітянам не вистачає зарплатні, немає гідного медичного обслуговування та житла, бракує грошей на ремонти приміщень шкіл. Учнів стає менше. У багатьох сільських школах навчатинікого. Начальник управління почав із кращих показників, у сфері комп’ютерного забезпечення.
Іван Шарапа, начальник управління освіти ОДА: «Усі школи забезпечені комп’ютерами. В області є 9156 сучасних комп’ютерів. За цим показником ми на 3 місці в Україні».
Після промов головних іавторитетних освітян, слово надали педагогам із районів. Губернатор Сергій Тулуб вирішив дізнатися, чого хочуть прості вчителі.

Софія Гнідак, директор Смілянського природничо-математичного ліцею: «Започаткуймо нагороду для меценатів. Адже так багато є людей, які допомагають школі. Вони заслуговують на те, щоб їх знали».
Ужев найближче свято підприємців влада пообіцяла відзначити спонсорів шкільної галузі нагородами. На сміливіші пропозиції золотоніських вчителів Сергій Тулуб теж знайшов відповідь.
Олександр Нагаєвський, голова профспілки Золотоніського відділу освіти: «Голова ради зробив школу в своєму рідному селі, голова адміністрації – на батьківщині. Якби всім по земляку хорошому».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Шановні, сьогоднів Богуславі школа побудована руками моїх дядьків, я ще колись подавав їм цемент. Але це вже історія. Головне, що це школа, де є музей Максимовича».
Після двох годинної дискусії влада пообіцяла всіляко підтримувати педагогів. Сергій Тулуб запевнив, що вже не буде перевірок у школах, а всі вчителі-безхатченки отримають по квартирі. До кінця року програму «Шкільний автобус» виконають і закуплять транспорт. Губернатор пообіцяв посприяти підвищенню зарплатні освітян.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Треба так зробити, щоб у суспільстві поважали вчителя, як раніше, знімали перед ним картуза. Це питання номер один для влади».
Вчителі на знак згоди зааплодували та роз’їхалися по селах. Чекати на зміни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version