додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Освіта.ua: Кусючі ціни. Кусюча освіта. За що платити? На кого вчитися?

Освіта.ua: Кусючі ціни. Кусюча освіта. За що платити? На кого вчитися?

0

Літо – спекотна пора, особливо для абітурієнтів. Не позаздриш і їхнім батькам. Попри кризу ціни на навчання продовжують зростати. Освіта здорожчала в середньому на 30%. Суми контрактів коливаються від чотирьох до двадцяти п’яти тисяч гривень за рік на стаціонарі. Заочникам же варто припасти від трьох до семи з половиною тисяч. Тим часом уряд хоче скасувати державне замовлення за окремими спеціальностями. До чого готуватися вступникам (майбутнім студента) та їхнім батькам дізнавалися наші кореспонденти.

Столичні виші вражають своїми розцінками. Навчання тут здорожчало на 20, а подекуди й 40%. В ціні фінансисти, банкіри та стоматологи. Утім всі рекорди б’ють «Міжнародні відносини» та «Право». Щоб здобувати такий фах у Київському національному університеті Шевченка чи Могилянці доведеться платити по 30 тисяч за рік. Черкаські флагмани освіти фінансові можливості вступників розуміють, тож від оновлених цін вирішили відмовитись.
Юрій Тимошенко, начальник департаменту навчально-методичної роботи ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Адміністрація нашого університету прийняла рішення про зниження оплати, тобто оплата лишається на рівні минулого року. На жодну копійку не збільшилася. Яка була ціна в минулому році на всі напрями така лишається і в цьому.» Найнижча ціна 8650 гривень на педагогічний профіль: початкова і дошкільна

освіта, українська мова та література. Найбільш розкошелиться, навіть в Черкасах, доведеться юристам та економіста. Вартість їх навчання у ЧДТУ – вісім тисяч двісті гривень. А в ЧНУ на цей рік майже одинадцять тисяч. Шанс потрапити на державну форму за цими спеціальностями теж під загрозою.
Юрій Тимошенко, начальник департаменту навчально-методичної роботи ЧНУ ім.. Б. Хмельницького: «За намірами міністерства планується зменшити бакалаврів на 10,9%, а на спеціаліста на 9% державне замовлення. Не відомо як буде ситуація з державним замовленням на спеціальності правознавство і спеціальності економічного профілю. Оскільки планується, що якщо було держзамовлення менше, ніж 15, то в цьому році дз буде не доводитися вищим навчальним закладам.»
Абітурієнтам це радості не додає. Утім за такого рішення уряду полегшено зітхнуть представники служби зайнятості.
Володимир Вовченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості: «Потребує зусиль для працевлаштування юристи, економісти, бухгалтера. Оце цього спрямування найбільше тяжко працевлаштувати. Оскільки ринок праці перенасичений цими професіями і безробітними, які мають таку професію».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version