Освіта та духовність

0

Символічний збіг! Жителі села, яке артист і композитор Олександр Вертинський описав у своїх спогадах, побували на спектаклі про його життя. Поїздку до столиці жителям сіл Коврай і Подільське, що на Золотоніщині, організував народний депутат Богдан Губський. Так звані «столичні уїк-енди» є частиною його програми «Освіта та духовність». Вона покликана поліпшити культурно-освітній рівень сільської інтелігенції, ознайомити її з новинками культурного життя столиці, історичною та духовною спадщиною країни. У таких поїздках вже побували кількасот вчителів, медиків і працівників культури Золотоніщини, Канівщини, Драбівщини та Чорнобаївщини.

Суботня екскурсія золотонісців розпочалася в Національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки з вистави «Бал Господень». Моноспектакль про життя та творчість Олександра Вертинського у виконанні Заслуженого артиста України Євгенія Лунченка припав екскурсантам до душі.
Алла Приходько, вчитель НВК с. Подільське Золотоніського району: «У нас за селом груша росте, там був маєток пана Мацоки. Вертинський приїздив туди й певний час гостював. Саме він першим згадував про наш хутір, бо ж це було не село, а хутір Мацоківка».
Про відвідини мальовничих місць Золотоніщини Вертинський згадує у своїй книзі «Дорогой длинною», розповідає вчителька. У шкільному музеї села Подільське є цікаві тематичні експонати. Театральна програмка з вистави про життя та творчість Вертинського стане одним з них.

Людмила Різник, директор НВК с. Коврай Золотоніського району: «Нас глибоко вразили відвідини столиці, цього чудового театру. Ми побували на чудовому спектаклі. Вважаємо, що такі поїздки дуже корисні і для вчителів, і для всієї сільської інтелігенції. Думаємо, що ця поїздка стане поштовхом для того, щоб ми залучали і дітей до відвідування театру та кіно».
Потому півсотні екскурсантів із Подільського та Коврая відвідали Києво-Печерську Лавру.
Валентина Радченко, поштар с. Подільське Золотоніського району: «Зараз триває піст, треба звертатися до Бога більше. Живемо в селі, відклали всі свої справи, аби сьогодні приїхати сюди, побувати в українській святині».
Духовне збагачення сільської інтелігенції тішить натхненника заходу Богдана Губського. Програма «Освіта та духовність», за словами нардепа, знову набирає обертів. Вона була призупинена через зимові морози.
Богдан Губський, народний депутат України: «Я особисто під час екскурсії спілкуюся з людьми, дізнаюся про проблеми, які існують. Село Подільське звернулося із проханням, що їм потрібен мультимедійний комплекс. Я дав згоду і вже у квітні передам. Та проблематика, яку мені сьогодні розповіли, дає можливість краще розібратися в ситуації й допомогти як навчальним закладам, так і конкретним людям».
Столичні гостини стали справжнім подарунком для Валентини Олександрівни з Коврая. Цього року жінка незвично відзначила свій День народження.
Валентина Опелінська, вчитель НВК с. Коврай Золотоніського району: «Висловлюю подяку Богдану Губському за те, що подарував мені й моїм колегам такі приємні спогади про цей мій День народження».
Авторська програма Губського «Освіта та духовність» триватиме й надалі, розширюючи коло учасників і межі маршрутів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version